У Раді зареєстровано законопроект про заборону секонд-хенду

19 лютого 2013 в 12:53

Ухвалення законопроекту призведе до збільшення обсягів виробництва високоякісної продукції для українського споживача.

Депутат від "Батьківщини" Віталій Немилостивий зареєстрував законопроект "Про заборону оптової і роздрібної торгівлі, крім комісійної, старих текстильних виробів, одягу та взуття" №2320 від 18 лютого.

За його словами, необхідність прийняття законопроекту обґрунтовується тим, що все більше і більше відбувається перенасичення внутрішнього ринку одягом і взуттям, вживаною продукцією (секонд-хендом).

"В 2012 році обсяг товарів, які були ввезені на територію України, становить 98,6 тис. тонн, а за останні 5 років він склав 447 843 000 кг (це по 10 кг на кожного українця). Ці показники щорічно збільшуються, що негативно впливає на розвиток, як вітчизняної легкої промисловості, так і економіки країни в цілому. Зазначені статистичні дані свідчать про існування корупційної складової у зазначеній економічній сфері, що призводить до багатомільярдних втрат держбюджету України, Пенсійного та інших соціальних фондів", - зазначає автор в пояснювальній записці до законопроекту.

"Також, ввезення на територію України товарів, що були у вжитку ("second hand"), без належного проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи та подальшої реалізації цих товарів на ринках оптової і роздрібної торгівлі в Україні, несе загрозу життю людей і навколишньому середовищу, а також створює негативний імідж нашої країни у світі", - резюмує депутат.

Нагадаємо, ідею обмеження секонд-хенду в Україні вже обговорювали на рівні уряду в 2011 році, в рамках створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

Так, уряд вже тоді почав обговорювати легальні способи обмежити ввезення в Україну секонд-хенду, оскільки ідея заборонити його імпорт викликала масові протести. Крім того, заборона на імпорт секонд-хенду суперечить принципам ЗВТ з ЄС. Таким чином, як можливий вихід із ситуації обговорювалася ідея введення entry price (встановлення ввізних цін на такий товар.

Читайте також:

Україна і ЄС домовилися обнулити мита на текстиль. Для секонд-хенду - спецрежим

В Україні потроху починає оживати легка промисловість

Україна і ЄС домовилися про секонд хенд

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • ПОКУПЕЦЬ 9 апреля, 12:00 И ЛЮДЕЙ ЖАЛКО ........... И ГАВНО , КОТРОЕ ПРОДАЮТ НА СЕКОНДАХ НАДОЕЛО ........ ЛУЧШЕ КУПИТЬ ОДНИ БРЮКИ ЗА 400 ЧЕМ ВОСЕМЬ ПАР НОШЕННОГО ИЗ ПОД МЕРТВОГО НЕГРА ДЕРЬМА !!!!!!!!!!! ЧАСТО НЕ ОТ БЕДНОСТИ ПОКУПАЮТ ... НА ДИСКОТЕКЕ ПРОСРЕТ ПОЛТЫСЯЧИ ...... НА СИГАРЕТЫ ПРОКУРИТ 500 ЗА МЕСЯЦ ........ А ПОТОМ ИДЕТ НА СЕКОНД ГАВНО ПОКУПАТЬ БО ГРОШЭЙ НЭМА ....... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • покупець 25 февраля, 22:15 (Збільшенню вітчизняними підприємствами обсягів виробництва високоякісних товарів для потреб українського ринку, які на сьогоднішній день мають найбільший попит в країнах ЄС, підняттю престижу вітчизняних виробників одягу та взуття в Україні). Що на даний момент заважає збільшення обсягів виробництва високоякісних товарів, мабуть їх реалізаційна вартість, ні ким не контрольовані націнки ( які в 2-3 роази перевищують оптову ціну)? А ви не хочете подумати за людей, які отримують мінімальну заробітну плату, пенсію, як їм вдягатися якщо не буде секонд-хенду, якщо один новий світер на ринку коштує 300 гривен, а штани 300-400, і їх якість ніхто не перевіря, от і порахуйте? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Віктор 19 февраля, 16:00 Ну як такий бред можна городити? Потрібно убирать бюрократію від виробництва. І тоді будуть робити для себе і для експорту!!! І секонд даром не буде нікому потрібний ! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Сем 19 февраля, 13:36 Краще б внесли закон про заборону тої свори, в якої хватає мізків писати подібні закони... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...