У Польщі звільнили міністра, який допустив меморандум про газопровід в обхід України

19 квітня 2013 в 16:38

Прем'єр Польщі сумнівається, що керівництво державної нафтогазової компанії PGNiG діє у національних інтересах. Очікуються нові кадрові рішення.

ямал европа
Газопровід Ямал-Європа
Ольга Камєнева, gazeta.ua

Голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск звільнив міністра держказначейства Польщі Миколая Будзановського, який відповідав за паливно-енергетичний комплекс, за слабкий контроль над енергокомпаніями у контексті підписання меморандуму між "Газпром Експорт" і EuRoPol Gaz про наміри щодо будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" в обхід України. Про це Туск повідомив на прес-конференції у п'ятницю, 19 квітня.

"Контрольна функція (міністра над підлеглими енергетичними компаніями), що є ключовою з точки зору прем'єра, не здійснювалася належним чином. Тому я проінформував міністра держказначейства, а також президента, що звільняю міністра, і прошу президента прийняти відставку Миколая Будзановського", - заявив Туск.

Він підкреслив, що від підписання польсько-російського меморандуму не постраждали національні інтереси Польщі і відносини між Варшавою і Києвом. "Хочу заспокоїти громадську думку, що не постраждали енергетичні інтереси Польщі або українсько-польські відносини", - сказав прем'єр-міністр Польщі.

"Дії і поведінка керівництва у цій справі союзу PGNiG породжує у мене недовіру і невпевненість, що керівництво компанії гарантує ефективне забезпечення національних інтересів. Буду чекати від нового міністра держказначейства негайних і ефективних дій, які власник повинен вжити щодо PGNiG (міністерство держказначейства володіє 100% акцій PGNiG), включно з кадровими рішеннями", - зазначив Туск.

- Польский прем'єр може покарати підписантів меморандуму з "Газпромом" про газопровід в обхід України

Міністр внутрішніх справ Польщі Бартломей Сенкевич, якому Туск доручив підготувати рапорт про обставини підписання меморандуму, під час конференції заявив, що про намір підписати документ знало керівництво PGNiG, яке не сповістило міністра, відповідального за ПЕК.

Нагадаємо, 5 квітня у Санкт-Петербурзі підписаний меморандум між компаніями "Газпром" і EuRoPol Gaz (48% акцій компанії належить польській нафтогазовій компанії PGNiG і "Газпрому") щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через територію Польщі в Словаччину в обхід України. У цей же день міністр Будзановський і голова правління PGNiG Гражина Пьотровська-Олива заявили, що польська сторона не погоджувалася на будівництво газопроводу, а в Росії перебільшили значення цього документа.

Прем'єр-міністр Туск дізнався про підписання меморандуму від журналістів і заявив, що Варшава не бажає брати участь у проектах, де газ - політичне знаряддя. Крім того, за його словами, Польща не планує збільшувати обсяги постачань російського газу і активно працює над диверсифікацією джерел постачання палива.

Читайте також:

Меморандум "Газпрому" з польською Europolgaz не передбачає будівництва газопроводу

Поляків здивувало рішення про новий газопровід із Росії

"Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...