У НБУ пояснили причини падіння курсу гривні на міжбанку

Поділитися
У НБУ пояснили причини падіння курсу гривні на міжбанку У Національному банку України пояснили причини падіння курсу гривні на міжбанку
Це сталося внаслідок перекосів у попиті та пропозиції валюти.

Національний банк України пояснює підвищену волатильність (фінансовий показник, що характеризує мінливість ціни) курсу гривні на міжбанківському валютному ринку в цьому місяці наслідком перекосів у попиті та пропозиції валюти, які з'явилися внаслідок великої кількості святкових днів у грудні-січні у світі.

"Волатильність курсу національної валюти, яка спостерігається на міжбанківському валютному ринку з початку січня 2016 року, виникла внаслідок перекосів у попиті та пропозиції валюти, що є невід'ємною складовою режиму гнучкого курсоутворення", – прокоментував ситуацію на міжбанку заступник голови НБУ Олег Чурий.

За його словами, пропозиція валюти формується в основному за рахунок щоденних валютних надходжень від експорту товарів і послуг від інвестицій. При цьому попит на валюту зумовлений значною мірою клієнтськими заявками, та незначно мірою– за рахунок уповноважених банків.

Читайте також: Американські експерти визнали Гонтареву одним з найгірших у світі банкірів

У той же час заступник голови НБУ зазначив, що надлишковий попит на іноземну валюту спостерігається, коли робочий день в Україні збігається з вихідним днем у США, при цьому попит на валюту продовжує формуватися, а пропозиція валюти обмежена (у зв'язку з вихідними в США валютна виручка на рахунки українських банків не надходить). У протилежній ситуації формується надлишкова пропозиція іноземної валюти.

"Ці фактори значною мірою визначають динаміку курсу гривні на початку року у зв'язку з великою кількістю святкових днів у грудні-січні у світі", – підкреслив він.

Напередодні повідомлялося, що НБУ знизив на 18 січня офіційний курс на 20 копійок - до 24,38 гривні за долар.

На 16 січня офіційний курс гривні було встановлено на рівні 24,1873 за долар. Це мінімум з початку березня 2015 року.

На думку банкірів, офіційний курс національної валюти найближчим часом знизиться до 24-25 гривень за долар на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.

Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 гривні за долар було зафіксовано 26 лютого 2015 року.

Про деталі найпотужнішої валютної кризи, що охопила Україну в лютому 2015 року, читайте в матеріалі Василя Пасочника і Юрія Сколотяного "Гривня: хто винен і що робити? Консиліум" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі