У МЗС очікують, що Туреччина підтримає прагнення України знизити залежність від "Газпрому"

16 лютого 2013 в 13:41

Небажання "Газпрому" встановити справедливі ціни на газ для України може стати серйозним аргументом у переговорах Києва та Стамбула щодо реалізації проекту LNG-термінал.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Сергій Корсунський не бачить зв'язку між ускладненнями в переговорах з Туреччиною щодо реалізації проекту LNG-термінал і конфліктом між "Газпромом" і "Нафтогазом" через виставлений російською стороною рахунок. Про це він повідомив в інтерв'ю ZN.UA.

На запитання ZN.UA, чи не передумала Туреччина пропускати LNG-танкери на майбутній український термінал, враховуючи значну залежність країни від російського газу, посол відповів: "Не думаю, що слід пов'язувати дискусію про LNG-танкери з так званим штрафом "Газпрому". Навпаки, вперте небажання "Газпрому" встановити справедливі ціни на газ для України є для нас серйозним аргументом у переговорах з Туреччиною - ред.)".

"Ми постійно роз'яснюємо турецьким партнерам, що будівництво терміналу для прийому зрідженого газу - це не примха. Це питання національної безпеки. Ми не можемо розвиватися в умовах "газового зашморгу". Адже сама Туреччина отримує газ із шести джерел", - підкреслив Сергій Корсунський.

"Дійсно, ця країна є одним з найбільших імпортерів російського газу, але і вона не може собі дозволити платити "російські" ціни. Саме тому і з'явився проект Трансанатолійського газопроводу, проекти з видобутку газу на шельфі (до речі, разом з Shell), а також будівництва власних LNG-терміналів. Найбільш активні та успішні проекти з видобутку нафти і газу в Північному Іраку реалізують саме турецькі компанії. Все це спрямоване на те, щоб знизити залежність від "Газпрому". Тобто в Туреччині прекрасно розуміють нашу логіку, ми ж повинні враховувати їх занепокоєння. Це і є діалог стратегічних партнерів", - зазначив дипломат.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Сергієм Корсунським.

Читайте також:

Україна готова допомогти Туреччині в будівництві LNG-терміналу і сховищ газу

Туреччина не відмовлялася пропускати танкери зі зрідженим газом для України

Туреччина блокує український проект LNG-терміналу

Україна і Катар обговорили спільну реалізацію LNG-терміналу

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...