У Митному союзі неминучі внутрішньоблокові конфлікти

23 березня 2013 в 11:28

У міжнародному поділі праці СНД давно позиціонується як внутрішньоблокове формування. У нього входять в основному виробники сировинних товарів.

В організаційних формуваннях зі схожими економіками, як Митний союз, внутрішньоблокові конфлікти неминучі. Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", академік НААН, доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький з посиланням на результати дослідження, проведеного інститутом.

"У світовій практиці інтеграційні процеси розвиваються за принципом інтеграційної тісноти.За цим принципом утворювалася більшість торгово-економічних союзів світу. Показником інтеграційної тісноти є частка внутрішньоблокової торгівлі у зовнішньоторговельному обороті. За цим показником серед десяти основних торгово-економічних союзів світу Митний союз перебуває на останньому місці. Частка внутрішньоблокової торгівлі в МС становить усього 11%, що вшестеро менше, ніж в Євросоюзі, уп'ятеро нижче, ніж у "Китай—АСЕАН", та вчетверо менше, ніж у НАФТА", - підкреслив Гайдуцький.

Як зазначає автор, показник інтеграційної тісноти в СНД, в середовищі якої формується МС, почав скорочуватися давно. За останні 16 років частка внутрішньоблокової торгівлі в СНД скоротилася майже вдвічі. "І це вибір не держав, не влади, а бізнесу", - зазначив професор.

"Річ у тому, що у міжнародному поділі праці СНД давно позиціонується як внутрішньоконкурентне формування. В нього входять переважно виробники сировинних товарів: енергоресурсів, аграрної, металургійної та хімічної сировини і напівфабрикатної продукції. В організаційних формуваннях з таким набором економік країн без внутрішньоблокових конфліктів не обходиться. І навпаки, успішно функціонують ті об'єднання, де економіки країн інтеграційно доповнюючі", - констатував директор Інституту стратегічних оцінок.

Докладніше читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Україна і Митний союз: проблеми інтеграції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Україна стане асоційованим членом Митного союзу

Янукович розпорядився підготувати програму співпраці України з ТЗ

Медведєв змалював перспективи України в ТЗ: Або всі, або нічого

У Держдепі вважають, що Україна встановить з Росією здорові відносини після вступу в ЄС

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...