У Кабміні поскаржилися, що українському експорту на десятки років закрита дорога в США

8 березня 2013 в 10:18

Вимоги США забезпечити постачання на американський ринок зі сплатою антидемпінгових мит не відповідають нормам СОТ, зазначають в уряді.

usa_flag_DSC4059.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

На сьогоднішній день Сполучені Штати активно застосовують антидемпінгові заходи щодо українських товарів, що призвело до згортання українського експорту на десятки років. Про це виданню ZN.UA повідомив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

"Станом на березень 2013 р. у США діють сім антидемпінгових заходів щодо імпорту з України сталевих арматурних прутків, карбаміду сухого, нітрату амонію, гарячекатаного сталевого прокату і виробів з нього, прутка і дроту з вуглецевої і деяких видів легованої сталі, деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского і феросилікомарганцю з обсягами постачань до застосування заходів понад 350 млн дол. США", - сказав чиновник.

За його словами, "найстаріший" із цих заходів діє з 1986 р., "наймолодший" - із 2001-го. При цьому рівень антидемпінгових мит становить від 41 до 237%. "Тобто на десятки тарифних ліній встановлений заборонений рівень мит, що призвело до згортання на десятки років українського експорту", - заявив він.

"Час від часу українські компанії беруть участь у переглядах, але в американської сторони завжди знаходяться підстави продовжити дію заходів. А вимога забезпечити постачання на американський ринок зі сплатою антидемпінгових мит для того, щоб перегляд мав хоч якісь шанси на успіх, взагалі є вельми сумнівною з точки зору відповідності нормам СОТ, так і з точки зору звичайної комерційної логіки - який бізнес буде платити 100-200% більше ціни поставки, не маючи після цьому ні єдиного шансу реалізувати такий дорогий товар", - підкреслив Валерій П'ятницький.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтервью з Валерієм П'ятницьким.

Читайте також:

Посол США при СОТ пояснив, чому американський ринок закритий для низки українських товарів

США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...