У Гонтаревої озвучили прийнятний для України рівень інфляції

Поділитися
У Гонтаревої озвучили прийнятний для України рівень інфляції В НБУ заявляють про готовність керувати інфляцією © Андрій Товстиженко, DT.UA
В НБУ прогнозують зниження темпів знецінення національної валюти.

Національний банк України має намір використовувати інструменти інфляційного таргетування, щоб забезпечити споживчу інфляцію до кінця 2016 року на рівні 12%, а до кінця 2017 – 8%.

Про це голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила під час зустрічі з головою правління "Райффайзен Банку Інтернаціональ" Карлом Завельдою таі головою українського "Райффайзен Банку Аваль" Володимиром Лавренчуком, повідомляє прес-служба НБУ.

Сторони також обговорили реформування фінансового сектору України, економічну ситуацію в країні та Євросоюзі.

Голова НБУ запропонувала керівникам "Райффайзен Банку" розглянути можливість відновлення кредитування України.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва та її заступник Дмитро Сологуб провели робочу зустріч із головою правління Райффайзен Банку...

Опубліковано Національний банк України 1 квітня 2016 р.

Нагадаємо, згідно з дослідженням ЦРУ, у 2015 році Україна очолила світовий рейтинг інфляції. За рік інфляція в Україні зросла майже в півтора рази і склав 49%.

При цьому у лютому в Україні була зафіксована дефляція. Споживчі ціни в порівнянні з січнем знизилися на 0,4%, повідомляє Державна служба статистики.

Читайте також: НБУ прогнозує інфляцію у 2016 році на рівні 12%

Національний банк України своїми діями в монетарній політиці фактично "консервує" кризові процеси замість того, щоб стимулювати економічну санацію.

Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив багаторічний президентський радник (1994-2004 рр..), голова Ради НБУ і Національного інституту стратегічних досліджень (2000-2005 рр.) професор Анатолій Гальчинський. За словами експерта, класична модель таргетування інфляції виявилася функціонально вразливою для умов перехідної економіки.

Для досягнення антиінфляційного ефекту у першому випадку грошей повинно бути мало, у другому їх повинно бути досттатньо. НБУ не знає, як вирішувати цю дилему

"Необхідна реальна зацікавленість уряду та НБУ в істотному зниженні інфляції. До тих пір, поки інфляційний податок буде залишатися одним з найважливіших факторів вирішення фіскальних проблем, всякі міркування про дієвість політики таргетування залишатимкться суто декларативними", - резюмує експерт.

Читайте повністю інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським: "У провалі економічної політики левова частка провини НБУ" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі