У Брюсселі стартує п'ятий раунд україно-російських переговорів щодо газу

Поділитися
У Брюсселі стартує п'ятий раунд україно-російських переговорів щодо газу
На минулій зустрічі сторони домовилися не звертатися до Стокгольмського арбітражного суду, не переривати постачання енергоносія і не переходити на систему передоплати до наступних консультацій.

Представники Росії, України і Єврокомісії ЄК зроблять у понеділок в бельгійській столиці ще одну спробу домовитися про погашення боргу Києва за газ і визначити ціну на його подальші поставки. Не виключено також, що "на полях" цих консультацій може відбутися обговорення ЄК і Росією ситуації навколо трубопроводу "Південний потік", будівництво якого під жорстким тиском Брюсселя і Вашингтона тимчасово призупинила у неділю Софія.

Це буде вже п'ятий раунд тристоронніх переговорів щодо газу з участю міністра енергетики РФ Олександра Новака, міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана і єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера.

За словами прес-секретаря Еттінгера Сабіни Бергер, у зустрічі також візьмуть участь голова правління Газпрому Олексій Міллер і глава правління Нафтогазу України Андрій Коболєв, які "минулого тижня проводили двосторонні консультації з метою" врегулювання низки невирішених питань.

Попередній раунд пройшов у Брюсселі 2 червня. Його головною темою стало погашення української заборгованості за газ. Тоді сторони домовилися не звертатися до Стокгольмського арбітражного суду, не переривати постачання енергоносія і не переходити на систему передоплати до наступного раунду тристоронніх консультацій.

За підсумками тієї зустрічі Еттінгер зазначив, що ЄК запропонувала план сплати постачань в Україну з квітня цього року до червня 2015 року за умови досягнення домовленості щодо цін на газ. За його словами, пропозиції ЄК не торкаються заборгованості за листопад-грудень 2013 року. Єврокомісар зазначив, що з надходженням платежу Нафтогазу на суму в $ 786 млн боку закрили питання про сплату постачань за період з січня до кінця березня. "Борг України за перший квартал 2014 року погашено", - сказав він.

За станом на 2 червня, Україна винна Росії $ 1,451 млрд за постачання в листопаді і грудні 2013 року. Крім того, не було сплачено постачання в квітні і травні, однак суму боргу за ним не погоджено, оскільки Україна відмовляється платити за вказаний період по $ 485 за 1 тис. кубометрів.

З приводу можливої ціни на російський енергоносій для України Еттінгер тоді повідомив, що це питання домовленості між компаніями і що вона "буде більше $ 268,5, але менше $ 485".

$ 485 за 1 тис. кубометрів - це ціна, яку Україна повинна платити сьогодні. $ 268,5 - ціна, за якою газ постачали з листопада минулого року по кінець березня цього. Вона сформувалася в результаті сумарної дії двох знижок - за базування в Криму Чорноморського флоту РФ, дія якої припинилася автоматично після переходу Криму під юрисдикцію Росії, а також знижки, наданої Україні в рамках пакету антикризової допомоги з боку РФ у листопаді 2013 року. Дію другої знижки скасовано з квітня у зв'язку з несплатою заборгованості України за газ. У свою чергу, ЄК пропонує визначити ціну майбутніх поставок всередині коридору в $ 350-390 за 1 тис. кубометрів і встановити чіткий графік погашення заборгованості, що залишилася. За оцінками Брюсселя, ця ціна "приблизно відповідає рівню цін на газ для європейських компаній".

Очікується, що сьогодні також можуть відбутися переговори між Росією і ЄС щодо ситуації навколо "Південного потоку". У неділю прем'єр-міністр Болгарії Пламен Орешарскі заявив після зустрічі з делегацією американських сенаторів, що розпорядився призупинити роботи з будівництва трубопроводу до усунення зауважень з боку ЄК. !zn

Читайте також:

Путін пригрозив скоротити постачання газу до Європи у разі реверсу в Україну

Росія відклала введення режиму передоплати за газ для України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі