Топ Новини

У 2013 році кількість контрафактного алкоголю і тютюну може різко зрости

6 лютого 2013 в 13:33

Щоб знизити кількість підробок, Міністерство доходів і зборів ініціювало триразове ускладнення елементів захисту акцизних марок.

akciz marka
Андрій Товстиженко, DT.UA
Експерти очікують, що в 2013 році кількість контрафакту може збільшитися, якщо буде прийнято пропозицію Мін'юсту про зняття з акцизних марок на алкогольну і тютюнову продукцію грифа "бланк суворої звітності" (відповідні пропозиції відомство Олександра Лавриновича підготувало на початку січня).

"Бланки марок повинні бути документами суворої звітності, оскільки з їхньою допомогою контролюється легальність продукції", - говорить директор асоціації "Виноградарі і винарі України" Сергій Михайлечко.

Окрім того, марка - це свідоцтво сплати податків. "А якщо вона не є бланком суворої звітності, і може бути підроблена на звичайному принтері, - то хто ці податки буде платити?", - ставить риторичне запитання екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко.

Судячи з кількості пропозицій в інтернеті, в Україні в обігу велика кількість підроблених марок, підтримує його голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

Щоб знизити кількість підробок, Міністерство доходів і зборів ініціювало триразове ускладнення елементів захисту акцизних марок, що призведе до збільшення їхньої вартості в 2,7 рази. Якщо постанова буде прийнята, то вже з 1 квітня 2013 року акцизні марки для алкогольних виробів подорожчають з 10 коп. до 27 коп., а для цигарок - з 5,5 до 14,2 коп.

Необхідність підвищення вартості акцизних марок у міністерстві пояснюють тим, що розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, у той час як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у кілька разів.

Читайте також:

Централізація держконтролю за обігом спиртного і цигарок может детінізувати ринок, - експерт

Теги акциз
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...