Тяжби олігархів: Ахметов і Григоришин не поділили землю в Сімеїзі

8 березня 2013 в 12:01

Підконтрольна Григоришину фірма отримала право викупу двох ділянок у Парковому. Однак там вже є один дачник-олігарх, і протягом декількох років він опирався такому сусідству.

Ринат Ахметов и Константин Григоришин
Ахметов і Григоришин не поділили землю в Сімеїзі
Структури, що належать Ринату Ахметову і Костянтину Григоришину, в 2006-2007 роках вели між собою боротьбу за земельну ділянку в с.Парковому (Сімеїз). СКМ, якій тут належить садиба "Новий Кучук-Кой", і прокуратура домагалися в судах скасування рішень селищної ради Сімеїзу про надання землі ТОВ "Тай-Інвест". Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Валентина Самар.

Як повідомляє оглядач, підконтрольна Григоришину фірма "Тай-Інвест" у листопаді 2012 року отримала право викупу двох ділянок у Парковому площею 0,65 га і 0,4866 га. Також їй дано дозвіл на розробку документації для отримання права оренди майже гектара землі для будівництва пансіонату. Керівником "Тай-Інвест" є депутат Сімеїзського селищної ради Олександр Анікєєв, який очолює департамент ще однієї структури української імперії Григоришина - "КУА "Глобус Ессет Менеджмент".

Проте в Парковому вже є один дачник-олігарх, і протягом декількох років він опирався такому сусідству. Це Рінат Ахметов, який з допомогою ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" в 2004 р. купив у Сімеїзі пам'ятник архітектури, історії і культури місцевого значення "Новий Кучук-Кой", побудований у 1913 р. далеким родичем Врубеля - петербуржцем Яковом Жуковським. До облаштування маєтку він запросив знаменитих художників "срібного століття", а оточує його старовинний парк-пам'ятник садово-паркового мистецтва. Вся садиба розміщується на 3,6 га, які СКМ теж пізніше викупила - за 13 млн грн.

Законність операцій була поставлена під сумнів після помаранчевої революції, але суди були на стороні СКМ. Між тим найбільше клопоту Ахметову в "Кучук-Де" приносили не прокуратура і МВС, а розташована по сусідству фірма "Еліта Ялос", яка орендувала корпус "оптимізованого" санаторію "Криворізький Гірник" і землю під його обслуговування. Наприкінці 2005 р. фірму було перереєстровано на кіпрську компанію "Екали трейдинг ко Лімітед", а в 2006 її очолив вже знайомий нам по фірмі "Тай-інвест" Олександр Анікєєв.

Конфлікт виник спочатку з вини влади Сімеїзу, яка недбало нарізала олігархам землю - ділянки мали накладання. І в квітні 2006 р. СКМ заявила про спробу незаконного вторгнення на територію садиби "Новий Кучук-Кой". Повідомлялося, що працівники ТОВ "Еліта-Ялос" розібрали 80 м огородження, намагаючись зайняти парк, але були відкинуті приватною охороною СКМ.

СКМ звернулася в правоохоронні органи із заявою про притягнення до відповідальності посадових осіб ТОВ "Еліта-Ялос" за несанкціоноване вторгнення на охоронну територію пам'ятника. Боротьба за землю в Парковому продовжилася в господарських судах Донецької області, де СКМ, мотивуючи загрозою збереження пам'ятки культурної спадщини, оскаржила рішення Сімеїзської селищної ради за відведення під будівництва і обслуговування кліматопавільйонів і передачу в оренду 1,9 га ТОВ "Тай-інвест". Тобто виходить, що в кінці минулого року селищна рада відвела фірмі Григоришина навіть більше землі в Парковому, ніж було раніше.

Загалом, пам'ятник ще належить Рінату Ахметову, тільки тепер - через кіпрську структуру-нерезидента. Здається, навряд чи змінилася і його позиція щодо можливого сусідства з фірмами Григоришина, які мають намір розгорнути будівництво поруч з пам'ятником, збереження якого СКМ відстояла в донецьких судах і в рукопашній сім років тому, пише оглядач.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Валентини Самар "Земля Сімеїзу: тяжби олігархів".

Читайте також:

У Криму рейдери намагалися захопити "Будинок творчості письменників імені Чехова"

Дитячому протитуберкульозному санаторію в Криму повернули частину незаконно відібраної землі

Новий міністр оборони пообіцяв розпродаж земель у Криму

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...