Туреччина в обхід "Газпрому" домовилася про постачання і транзит азербайджанського газу

27 жовтня 2011 в 14:01
Туреччина домовилася з Азербайджаном про постачання 6 мільярдів кубометрів газу до 2017 року і транзит 10 мільярдів кубометрів до Європи, повідомили турецькі урядовці.
gazprom_w750_001_55.jpg
gazprom.ru

Це дозволяє Туреччині, основним постачальником газу для якої залишається Росія, урізноманітнити джерела постачань, а Азербайджану дає можливість обрати маршрут постачання газу до Європи.

Нагадаємо, що про розривання контракту на постачання до Туреччини російського природного газу за так званим «західним маршрутом» через Україну, Румунію і Болгарію повідомив 1 жовтня міністр енергетики країни Танер Йилдиз.

Зазначимо, що наприкінці 2011-початку 2012 року Азербайджан планує обрати покупця газу з другої фази родовища Шах-Деніз у Каспійському морі. Комерційні пропозиції подали три міжнародні консорціуми: Набукко, газопровід Туреччина-Греція-Італія (ITGI) і Трансадріатичний газопровід (TAP).

Британська нафтогазова компанія BP, яка займається розробкою Шах-Деніза разом з Державною нафтовою компанією Азербайджану (ДНКАР), розглядає можливість будівництва власного газопроводу "Південно-Східна Європа". Запаси родовища Шах-Деніз оцінюються в 1,2 трлн куб. м. Видобуток почався у 2006 році, а друга фаза розпочнеться в 2017 році.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...