Туреччина погодилася пропускати через свої проливи танкери зі скрапленим газом для України

14 вересня 2012 в 08:14
Україна побудує в Туреччині ПСГ, а натомість турецька сторона буде пропускати щомісяця вісім LNG-танкерів для України. Восьми танкерів щомісяця для майбутнього українського LNG-терміналу буде більш ніж достатньо, щоб завантажити його на повну потужність.
lng.jpg
gazprom.ru

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у ході другого засідання стратегічної ради високого рівня між Туреччиною та Україною в четвер у Києві заявив: «Ми будемо реалізовувати співпрацю в таких галузях, як транспортування електроенергії, будівництво підземних газосховищ на території Туреччини, і також спільний видобуток вуглеводнів». Турецька сторона також пообіцяла пропускати через і без того завантажені протоки Босфор і Дарданелли щомісяця вісім LNG-танкерів для України.

Ердоган підкреслив, що Туреччина хотіла б, щоб товарообіг між двома країнами до 2015 року досяг 20 млрд дол.

За даними джерел ZN.UA, саме проектування і будівництво українськими фахівцями підземних сховищ газу (ПСГ) на території Туреччини було одним з основних питань на порядку денному засідання за участю президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана. У п'ятницю переговори турецька сторона продовжить з міністром палива і енергетики України Юрієм Бойком.

Нагадаємо, що саме Україна надала Туреччині додатковий обсяг газу у найхолоднішу пору початку 2012 року (січень-лютий).

Нюанс у тому, що в Турецькій Республіці розташовані два LNG-термінали, і при необхідності їх можна використовувати для короткочасного зберігання газу. Один з терміналів контролює уряд через компанію Botash (потужність близько 4,2 млрд кубометрів), другий належить приватній компанії (потужність близько 5,8 млрд кубометрів).

Прем'єр Туреччини відповів Україні взаємністю, пообіцявши, що турецька сторона буде пропускати через і без того завантажені протоки Босфор і Дарданелли щомісяця вісім LNG-танкерів для України.

Як уточнив голова Координаційної ради національного проекту LNG-термінал Віталій Дем'янюк, стандартна ємність одного танкера, на які орієнтовано ТЕО LNG-терміналу в Південному, - 150 тис. тонн скрапленого газу. Восьми танкерів щомісяця для майбутнього українського LNG-терміналу буде більш ніж достатньо, щоб завантажити його на повну потужність. LNG-термінал у Южному (Одеська область) розрахований на щорічний прийом 10 млрд кубометрів скрапленого газу.

І це не «благодійність». Адже Туреччина і Азейбарджан - основоположники консорціуму TAPI, який буде не тільки постачальником і транзитером газу для Європи, але і може стати постачальником газу на український LNG-термінал в Одеській області. Хоча спочатку зріджений газ Україна має намір імпортувати з Катару.

Але турецька сторона готова запросити Україну брати участь у TANAPI, що може гарантувати з часом газобезпеку українських споживачів при значному скороченні імпорту сировини у російського «Газпрому». Міністр Бойко напередодні заявив, що в 2013 році «Нафтогаз України» має намір закупити у «Газпрому» тільки 24,5 млрд кубометрів природного газу.

Читайте також:

Україна орендує офшорний термінал для транспортування зрідженого газу

Віталій Дем’янюк: «У нас відбулося маленьке тектонічне зрушення…»

Ефективне транспортування газу — важливий фактор енергетичної безпеки

Всупереч запевненню влади, Україна нарощує залежність від російського газу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...