Топ Новини

Ціни на бензин в Україну прив'язали до світових цін на нафту

15 травня 2012 в 14:24
ВР схвалила закон про корекцію ставок акцизного податку на ринку нафтопродуктів. Тепер величина акцизу в Україні буде обернено пропорційно залежати від котирувань нафти на світових біржах - підвищуватися, у разі їх зниження, і навпаки, зменшуватися при їх зростанні.
getti-106542399
Getty Images / Fotobank

Верховна Рада (ВР) України прийняла в цілому закон «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України» (щодо корекції ставок акцизного податку).

За відповідний законопроект № 10379, внесений Кабмінет міністрів України, проголосувало 247 карток народних депутатів у вівторок, 15 травня.

Законодавчим актом тимчасово до кінця поточного року (до 31 грудня 2012-го) встановлено коригувальну суму в базових ставках акцизного податку на нафтопродукти, яка не може бути більше, ніж 50% такої ставки, і яка буде розраховуватися щодекадно залежно від середньої ціни одного бареля нафти "Brent (DTD)", що склалася на біржі ІСЕ за попередню декаду.

Як відзначають автори законопроекту, його прийняття має стабілізувати ціни на бензин у роздрібних мережах АЗС в Україні, згладити вплив від їх коливання на соціально-економічний розвиток України, а також поліпшити забезпечення нафтопродуктами вітчизняних сільгосптоваровиробників у періоди проведення польових робіт.

Кабінет міністрів України (КМУ)
на засіданні в четвер, 5 квітня, принципово схвалив рішення ввести плаваючу ставку акцизного збору з нафтопродуктів, повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

"Рішення в цілому прийнято, але воно вимагає певного доопрацювання. Відповідно, будемо його доопрацьовувати, і вже найближчим часом це рішення буде вже остаточно прийнято", - сказав він журналістам після завершення засідання уряду.

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив на своєму сайті, що в зв'язку зі зростанням світових цін на нафту і для збереження цінової стабільності на внутрішньому ринку Кабмін розробляє законопроект про плаваючі ставки акцизного збору з нафтопродуктів, згідно з яким величина акцизу буде залежати від котирувань нафти на світових біржах.

"Вартість нафти йде вниз - акциз підвищується. Пішла вартість нафти вгору - акциз знижується. Таким чином, ми будемо гнучко стабілізувати цінову ситуацію на ринку нафтопродуктів", - пояснив він.

Як повідомлялося, за минулий рік частка українських нафтопродуктів впала з 50% до 35% через відсутність загороджувальних заходів для дешевої білоруської продукції, а після зупинки в березні Лисичанського НПЗ вона, як очікують учасники ринку, знизиться до 20%. Експерти відзначають, що нафтопродукти, що поставляються з єдиного працюючого сьогодні НПЗ в Україні, - Кременчуцького, зараз на 18-22% дешевше імпортованих.

Читайте також:

Хто платить за «дешевий» бензин?


Автозаправкам заборонили продавати брендовий бензин


Частина АЗС «не помітила» подорожчання бензину

Ціни на паливо змусили українців в 2011 році істотно знизити його споживання

Нова ініціатива Бойко з пільг на нафту обернеться втратою 1,3 млрд грн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...