Топ Новини

Ціна на електроенергію для групи «Приват» буде нижчою, ніж для населення, - експерт

17 жовтня 2012 в 11:27
Кабмін прийняв рішення, згідно з яким, феросплавні заводи групи «Приват» отримують електроенергію за найнижчим тарифом. Тариф буде знижений у два рази.

Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким феросплавні заводи групи «Приват» отримують електроенергію за найнижчим тарифом. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександр Гудима.

«Логічних пояснень таким крокам уряду у мене немає», - підкреслив нардеп.

За його словами, спочатку уряд вирішив не брати до уваги т.зв. дотаційні сертифікати в тарифах для електрометалургійних підприємств, що автоматично знизить для них вартість електроенергії приблизно на третину. А вчора державна підстанція «Ф-2» була продана підконтрольному Запорізькому заводу феросплавів (ЗЗФ, входить до групи «Приват»), що дозволить перевести підприємство з II класу споживачів на I клас.

В результаті цього, тариф на електроенергію для ЗЗФ буде знижений у два рази - з нинішніх 0,95 грн/кВт • год до 0,52 грн/кВт • год. Для порівняння, зараз населення, яке споживає понад 800 кВт • г на місяць платить 0,96 грн.

«Тобто, сьогодні за рахунок населення олігархам створюються тепличні умови, щоб вони заробляли ще більше грошей», - пояснив Гудима.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабміну, з 1 жовтня 2012 р. до 1 березня 2013 року дотаційні сертифікати (компенсація витрат, пов'язаних з постачанням електроенергії за регульованим тарифом) виключаються з оптової ринкової ціни електроенергії для електрометалургійних підприємств. 16 жовтня ЗЗФ виграв тендер на купівлю трансформаторної підстанції «Ф-2» і придбав її за 37,21 млн грн. Будівництво нової підстанції обійшлося б для заводу майже в два рази дорожче - близько 70 млн грн.

Читайте також:

«Втратили феросплави»

432 дол за кубометр - красна ціна російського газу

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...