"Транснефть" може відкласти запуск двох нафтопроводів через санкції

Поділитися
Запуск двох нафтопроводів в Росії під питанням © socar.az
Держоператор пояснив, що нафтові компанії, такі як "Роснефть", "Газпром" і "Лукойл" посилаються на форс-мажорні обставини, пов'язані з санкціями.

Російська держкомпанія "Транснефть" може відкласти введення двох нафтопроводів на два-три роки через відсутність гарантій поставок з боку нафтових компаній у зв'язку з введеними санкціями Заходу.

"Вони (нафтові компанії - ред.) не встигли представити нам скоригований графік поставок нафти в трубопроводи. Графік освоєння родовищ, напевно, буде зрушений по часу, але по обсягам (поставок нафти - ред.) ситуація оптимістичніша, а по часу буде зрушення. Мова йде про зрушення в два-три роки", - сказав журналістам прес-секретар нафтопровідної держмонополії Ігор Дьомін.

Він нагадав, що віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович давав доручення нафтовим компаніям до 15 вересня подати графіки здавання нафти в трубопроводи Заполяр'я-Пурпе і Куюмба-Тайшет. За словами Дьоміна, нафтові компанії не встигли це зробити, пояснивши, що ситуація з освоєнням родовищ в районі даних трубопроводів істотно змінилася в зв'язку з санкціями.

В районі будівництва трубопроводу Заполяр'я-Пурпе освоєнням родовищ займаються "ЛУКОЙЛ", "Роснефть" і "Газпром", Куюмба-Тайшет - "Роснефть" і "Славнефть" (спільне підприємство "Роснефти" і "Газпром нафти").

"Ситуація по різним компаніям різна, але загальний сенс, який до нас доводять нафтові компанії, це те, що трапилися форс-мажорні обставини, пов'язані з санкціями", - сказав Дьомін, додавши, що "Транснефть" знаходиться в діалозі практично з усіма нафтокомпаніями, задіяними в реалізації проектів Заполяр'я-Пурпе і Куюмба-Тайшет, вже проведено кілька нарад, передає РИА Новости.

"Найбільш активно ми просунулися з "Роснефтью". "Газпром" прямо звернувся до нас, сказавши, що їм необхідно зрушити терміни на місяць-півтора для того, щоб вивчити ситуацію. Швидше за все, в результаті цих консультацій ми бачимо наступне - графік освоєння родовищ, напевно, буде все-таки зрушать з часу", - сказав Дьомін.

Нагадаємо, санкції Євросоюзу, узгоджені 9 вересня і введені 12 вересня завдають "удар" по нафтовим компаніям Росії ("Газпром нафта", "Роснефть" і "Транснефть") і ще більше обмежать доступ російського бізнесу до кредитних ринків. Компанії, що надають послуги розробки глибоководних нафтових свердловин і видобутку нафти в Арктиці, теж не зможуть працювати з Росією. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі