Торговцям цінними паперами "пробачать" збитки на 159 млрд грн

20 жовтня 2012 в 14:20
Представники податкової, Мінфіну, держрегулятора і учасників ринку розробили компромісний проект змін, який дозволить зняти спірні моменти в питанні оподаткування операцій з цінними паперами.
dengi_500_griven_grivni_
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Спільна робоча група Міністерства фінансів, ДПСУ, НБУ, НКЦБФР, Набу, Асоціації «Українські фондові торговці» (АУФТ) прийшла до висновку, що негативний результат декларації з податку на прибуток за операціями з торгівлі цінними паперами за 2012 (порядка 159 млрд грн) слід анулювати, і 2013 рік почати з «чистого листа» з наближеними фінансовим і податковим обліками.

Про це в статті для ZN.UA повідомив член ради асоціації "Українські фондові торговці» Андрій Некрилов.

«
Той, хто справді розуміє суть проблеми, не може не оцінити позитивного впливу запропонованого рішення. Фактично він підводить риску під формуванням капіталів за рахунок неоподатковуваного доходу, коли у фінансовому обліку показувався додатний результат від торгівлі цінними паперами, а в податковому обліку стояв вічний «мінус», - зазначив експерт.

З початку 2012 року з України вивели за допомогою цінних паперів -3,5 млрд

За словами Некрилова, саме «вічний «мінус» став причиною поточного конфлікту ринку і ДПСУ. «П
рактика застосування ст. 153.8 ПКУ через переваги податкового обліку над фінансовим справді дозволяє по суті знизити платежі до бюджету за рахунок збільшення портфеля цінних паперів для профучасників і не профучасників ринку. (Можна зрозуміти обурення служби, коли таке збільшення портфеля відбувається за рахунок «сміттєвих цінних паперів».) Ринок звик до однозначного трактування, незалежно від статусу учасника: «чорна дірка» універсальна для всіх», - констатував фахівець.

На думку представника АУФТ, новий проект статей Податкового кодексу, який регулює порядок обчислення фінансового результату, з подальшим формуванням об'єкта оподаткування, виключає можливість різночитань.

«
Чого очікуємо ми, учасники ринку, після прийняття змін, особливо враховуючи «нульовий варіант» в оподаткуванні операцій, здійснених у раніше чинному правовому полі? Відповідь очевидна: питання буде врегульоване, а претензії служби в частині оподаткування «збитку» буде знято законом України», - зазначив експерт.

Також Некрилов повідомив, що ДПСУ запропонувала ввести пільгову ставку оподаткування у розмірі 10% для фінансового результату, отриманого від операцій з цінними паперами. Для порівняння, відповідна ставка у Великобританії складає 28%, в США - 35%.

Докладніше читайте в статті Андрія Некрилова "Податківці VS фондовики: жорсткий клінч або компроміс можливий?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Оптимізаційний клондайк

Кабмін запропонував Раді удосконалити адміністрування податків

Податкова підготує закон про відповідальність за фінансові махінації


Нацбанк звернеться до податкової за роз'ясненнями з цінних паперів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...