Топ Новини

Торги на Уолл-стріт у середу завершилися новим обваленням

11 серпня 2011 в 07:24
Оптимізму, викликаного заявою Федеральної резервної системи США напередодні, на Уолл-стріт вистачило ненадовго. У середу, 10 серпня, американський фондовий ринок перекреслив всі досягнення вівторка: торги на Нью-Йоркській фондовій біржі завершилися новим обваленням котирувань.

Індекс Dow Jones - основний показник ділової активності у США - впав на 520 пунктів, або 4,62%. S & P 500 і Nasdaq впали на 4,42% і 4,09% відповідно.

Курс акцій пішов вниз із самого початку торгів. Інвестори, уважно вчитавшись у заяву ФРС, яка напередодні пообіцяла залишити облікові ставки на мінімальному рівні до середини 2013 року, визнали прогнози американського Центробанку досить песимістичними. Занепадницькі настрої посилилися у середині дня, коли з'явилися повідомлення про серйозні проблеми у банківській сфері Франції, яка вважається однією з найстабільніших економік єврозони.

По обидві сторони Атлантики пронеслися чутки про можливе зниження максимального рейтингу Франції (AAA), у результаті чого обвалилися котирування французьких банків. Акції банку Societe Generale впали більш ніж на 21%, досягнувши мінімуму за останні два з половиною роки. Президент Франції Ніколя Саркозі перервав свою відпустку і провів екстрене засідання кабінету міністрів, на якому обговорювалася фінансова ситуація у країні і в єврозоні. За підсумками засідання президент Саркозі пообіцяв нові заходи зі скорочення дефіциту держбюджету, а міністерство фінансів Франції офіційно спростувало чутки про те, що країні загрожує зниження кредитного рейтингу.

У відповідь на запит журналістів агентство Moody`s підтвердило кредитний рейтинг Франції на рівні AAA зі стабільним прогнозом. Проте збиток було нанесено, і європейські фондові індекси впали на 3-5%.

Трейдери побоюються зниження ліквідності на зразок того, що викликало кризу 2008 року, коли банки боялися кредитувати один одного. Сьогодні банки у найбільш благополучних країнах єврозони, таких, як Німеччина, бояться позичати гроші фінансовим інститутам менш благополучних країн, таких, як Італія чи Іспанія. В результаті виникає небезпека паралічу єврозони.

На тлі цих побоювань і послаблення перспектив відновлення глобальної економіки інвестори воліють вкладати гроші у казначейські облігації США і в золото, вартість якого у середу встановила новий рекорд. Тройська унція подорожчала у Нью-Йорку на 50 доларів, перевищивши на деякий час позначку 1800 доларів.

Нафта на Нью-йоркській товарній біржі подорожчала на 3 з гаком відсотки - до 81,8 долара за барель - на тлі доповіді американського уряду про несподіване зниження комерційних запасів паливної сировини у США.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...