Топ-100 держкомпаній вийшли в "плюс", показавши прибуток в 2015 році

Фото Документ
Поділитися
Позитивний результат головним чином забезпечив "Нафтогаз", збиток якого скоротився відразу в три рази в минулому році.

Прибуток ста найбільших державних підприємств України за 2015 рік склаd 2,6 млрд грн в порівнянні зі збитками в 7,4 млрд грн роком раніше.

Попередні фінансові дані були оприлюднені на спеціальному позачерговому засіданні Кабінету міністрів у п'ятницю, 18 березня.

Як повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів, прибуток Топ-100 держкомпаный в минулому році зрі на 10 млрд грн. "У 2015 році прибуток склав 2,6 млрд грн, а в 2014 році були збитки в 7,4 млрд грн", - сказала вона.

За даними МЕРТ, за підсумками діяльності за 9 місяців (січень-вересень) 2015 року виручка збільшилася на 45%, тобто 187 млрд грн. Загальна вартість активів склала близько 1 трлн грн.

Читайте також: МВФ хоче допомогти Україні зробити ефективною приватизацію держмайна

Поліпшення показників роботи пов'язано в першу чергу зі значним скороченням збитків НАК "Нафтогазу України", також з роботою "Енергоатому", Адміністрації морських портів, "Укренерго", Одеського припортового заводу (ОПЗ).

При цьому найгірші результати продемонстрували "Укргазвидобування", "Центренерго", Державна продовольчо-зернова компанія України (ДПЗКУ) і "Укрпошта".

"На жаль, на сьогодні тільки 6 компаній провели такий аудит за 2014 рік. Ще 10 підписали контракти на його проведення, 13 компаній проводять конкурси, - сказала Ковалів. - Таким чином, половина держкомпаній саботує таку роботу, що дало б реальну картину стану, який є на цих підприємствах ".

У свою чергу голова Державної фіскальної служби Роман Насіров повідомив, що в минулому році державні підприємства збільшили сплату податків до 57 млрд грн в порівнянні з 30,8 млрд грн в 2014 році.

Всього у власності держави знаходиться близько 3,5 тис. підприємств, з яких діючих – близько половини. У свою чергу президент Петро Порошенко раніше заявляв, що вважає "стратегічними" лише 200 держпідприємств, інші необхідно приватизувати. У свою чергу Міністерство економіки ще у вересні 2015 року запропонувало Кабміну створити державний мегахолдинг, в який будуть входити 12 великих стратегічних держпідприємств.

Читайте також: Кабмін отримав право збільшувати відрахування держпідприємств до бюджету

Сьогодні ж Мінекономрозвитку ініціює скорочення у два рази списку держкомпаній, приватизація яких заборонена, повідомила Ковалів.

За її словами, МЕРТ розробило законопроект, який передбачає скорочення на 50% кількості заборонених до приватизації державних підприємств. Зараз за законом заборонена приватизація понад 1700 держпідприємств

Заступник міністра нагадала, що до Верховної Ради вже внесено два законопроекти для розблокування приватизації портів і аграрний компаній.

"Ми ще один законопроект підготували, який на 50% скорочує число підприємств, заборонених до приватизації", – сказала Ковалів. Пропонується, зокрема, дозволити продаж компаній в аграрній галузі та інфраструктури.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі