Топ Новини

Томенко вважає, що студентів дурять на стипендії

3 жовтня 2011 в 05:51
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору України Віктору Пшонці з проханням провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах. Про це йдеться на персональному сайті М.Томенка.

За словами М.Томенка, до нього надходять непоодинокі звернення студентів вищих навчальних закладів України, представників відповідних студентських громадських організацій щодо виплати стипендій в менших розмірах, ніж це передбачено законодавством України. Так, в Чорноморському державному університеті імені Петра Могили сума стипендії складає 580 грн, Академії митної служби України – 530 грн, Українській державній академії залізничного транспорту – 530 грн, Буковинській державній фінансовій академії – 530 грн, Запорізькому національному технічному університеті – 650 грн, Миколаївському державному аграрному університеті – 600 грн, Харківському національному медичному університеті – 580 грн, Київському національному університеті культури і мистецтв – 630 грн.

У своєму звернення М.Томенко наголосив, що порядок призначення і виплати стипендій визначається постановою Кабінету Міністрів України «Питання стипендіального забезпечення», а відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стипендії віднесені до грошових доходів громадян, які підлягають індексації. Віце-спікер нагадав, що на сьогодні розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів IІІ - IV рівнів акредитації складає 530грн, студентів вищих навчальних закладів I-ІІ рівнів акредитації – 400 грн, учнів професійно-технічних навчальних закладів – 200 грн на місяць. З врахуванням індексації, дані суми повинні становити для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - 720 грн (530 грн + 190 грн індексація), підвищена стипендія - 802 грн (590 грн + 212 грн - індексація).

Зважаючи на це та з метою соціального захисту студентів, М.Томенко попросив Генпрокуратуру провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...