Тільки 3% пенсіонерів будуть обкладатися податком - Яресько

11 січня 2015 в 12:06

За словами міністра, захід фокусується в основному на спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

Наталья Яресько
Більшості пенсіонерів податок не торкнеться
kmu.gov.ua

Оподаткування пенсії буде здійснюватися тільки у разі її перевищення трьох мінімальних зарплат, що становить 3654. В Україні лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більше зазначеної суми. Середня пенсія становить 1523 грн.

"Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг для оподаткування пенсій з 10 тис грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривень). Оподатковуватися буде не вся пенсія, а лише сума перевищення більш 3654 грн. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн не оподатковується, а решта суми 346 грн оподатковується ставкою 15%", - написала міністр фінансів Наталія Яресько на своїй сторінці в Facebook.

"Крім того, важливо відзначити, що середня оподатковувана заробітна плата в Україні становить 3534 грн, середня оподатковувана заробітна плата в секторі охорони здоров'я є 2455 грн, у сфері освіти - 2710 грн", - додає міністр.

Вказується, що під нововведення потрапляють в основному спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

"Приблизно 97% українських пенсіонерів не буде оподатковуватися відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду - підтримка найбільш незахищені верстви населення", - зазначає Яресько.

 

Читайте також: Рада зберегла на 2015 рік систему оподаткування спадщини

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що проведення економічних реформ та реформування фіскальної політики переконають іноземних кредиторів у необхідності надати фінансову підтримку Україні.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...