Топ Новини

Тігіпко порахував, скільки в Україні дорогих машин, квартир і яхт потрапить під новий податок на розкіш

30 березня 2012 в 12:06
У Мінсоцполітики "все на обліку" - хто чим володіє і в яких розмірах. За словами Тігіпка, у відомстві все порахували, а тому цифра в 800 млн грн - не "зі стелі".
kabmin_-9.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як виявилося, в Україні не так багато предметів розкоші, які належать приватним особам і які можуть стати об'єктами оподаткування в новому законі про "податок на розкіш".

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку України Сергій Тігіпко.

"Звичайно, знаємо. Все на обліку. Будь ласка: будинків і квартир — понад 13 тис., автомобілів — більш як 97 тис., дорогого взуття, одягу і коштовностей — 1% від загального обороту, яхт, які можуть потрапити під оподатковування, — понад 1100", - повідомив Тігіпко.

Нагадаємо, що очікувані додаткові надходження до бюджету від податку на розкіш Мінсоцполітики оцінює в розмірі близько 800 млн грн на рік.

На питання ZN.UA, чи не вважає він складним адміністрування цього податку, відповів: "Не вважаю ... Все просто, зрозуміло і прозоро".

"У чому складність? Якщо ви маєте квартиру площею понад 200 кв. м, вона зареєстрована, то раз на рік до вас приходить від Податкової служби прохання заплатити стільки-то гривень із розрахунку 2% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. 2% від 1073 грн. — 21 грн. 46 коп. Помножте на 250, якщо у вас 250 кв. м, і одержите чітку суму — 5365 грн.

Якщо у вас є машина, вона теж зареєстрована. Автомобілі кубатурою понад 3,4 л обкладаються податком за ставкою 20% від мінімальної заробітної плати за кожні 100 куб. см обсягу двигуна. Теж автоматом приходить повідомлення — раз на рік ви платите", - пояснює Тігіпко.

При цьому він підкреслив, що якщо податкова з якоїсь причини не прислала повідомлення, то "це проблема податківців": "Якщо таке повідомлення не прийшло, то нічого не платите й жодної відповідальності за це не несете", - говорить він.

Що стосується товарів ціною понад 2 тис. євро з урахуванням ПДВ, то податковими агентами в цьому випадку стають самі магазини. За словами Тігіпка, "таких магазинів у країні набереться, може, 200". При цьому сюди не потрапляють ті магазини, які продають звичайні товари вартістю менше 2 тис. євро.

"Продавець, маючи таку ціну товару, повинен збільшити її на суму податку (10%) і протягом місяця після його продажу перерахувати податок до бюджету і відзвітувати як податковий агент. Покупець узагалі нічого не декларує та не звітує", - говорить він.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".


Читайте також:

Багаті не платять податки, бо закон дозволяє їм цього не робити

Завдяки «справедливим» законам, багаті в Україні платять ц 50 разів менше, ніж пересічні українці


ДПС не проти ввести податок на розкіш: багаті повинні платити більше

Фірташ вважає безглуздим вводити податок на багатство

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...