Тігіпко обіцяє подумати над податком на дивіденди

30 березня 2012 в 14:39
Заможні українці сьогодні фактично звільнені на законодавчому рівні від сплати податків на пасивні доходи. Тігіпко вважає за необхідне починати скасовувати ці преференції, але прогнозує складнощі з реалізацією.
dengi_grivni_pachki_web1.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Після введення податку на розкіш, в уряді можуть почати думати над оподаткуванням пасивних доходів, що становлять основу добробуту найбагатших людей.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку України Сергій Тігіпко.

Багаті в Україні платять у 50 разів менше, ніж пересічні українці

Я вважаю, що по пасивних доходах треба починати це робити. Пасивні доходи - це ж не тільки надходження від банківських депозитів, але й роялті, дивіденди, ще багато чого. Саме тут є великі резерви для бюджету. Це буде дуже непроста розмова. Але я вважаю, що потихеньку до цієї справи підходити треба", - сказав Тігіпко.

Крім того, вважає віце-прем'єр, сьогодні потрібно зробити акцент на ресурсних податках.

"Ми дуже мало платимо за видобуток руди, піску, щебеню, нафти, газу. Практично всюди в світі за багатства, які належать країні, є чіткі податки — рентні платежі. Тому, крім пасивних доходів, я рухався би ще й у цей бік" .

Як повідомлялося, сьогодні заможні українці фактично звільнені на законодавчому рівні від сплати податків на доходи фізичних осіб. А все тому, що офіційно багаті люди заробітну плату в основному не отримують, а отже і не платять з неї податок і не роблять відрахування до фондів соцстрахування, а їх основні доходи від цінних паперів і депозитів - не оподатковуються.
Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".


Читайте також:

Заможних українців змусять платити податки не тільки з зарплати

Найбіднішим міністром виявився Юрій Бойко. Зате з багатою ріднею

Багаті не платять податки, бо закон їм це дозволяє

Рада прийняла рішення відкласти введення «податку на депозити» до 2014 року

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...