Топ Новини

Терьохін: Нацбанк на спекуляціях з валютою втратив 1,5 млрд дол. резерву

11 листопада 2011 в 11:22
Змінюючи структуру валютного резерву, Національний банк України втратив на курсових коливаннях 1,5 млрд. дол.
bank_dollar-nbu.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в своїй статті для ZN.UA пише народний депутат України, екс-міністр економіки Сергій Терьохін.

«Валютний резерв держави впав. Запитаєте, чому? По-перше, тому що НБУ в закритому режимі почав змінювати структуру валютного портфеля валютного резерву України, намагаючись максимально захеджувати (застрахувати) обмінні ризики. В результаті таких незграбних спекулятивних операцій Україна номінально втратила протягом останніх місяців близько півтора мільярдів доларів США зі свого резерву. Чим не перспектива для майбутньої прокурорської уваги?» - пише народний депутат.

Зважаючи на це, С.Терьохін припускає, що деякі резерви НБУ можуть бути розміщені у «сміттєвих» облігаціях.

«На сьогодні у скарбниці НБУ є кеш, еквівалентний 12 млрд дол. США, монетарні метали на суму до 1,9 млрд, решта активів НБУ розміщені у цінних паперах, структура яких не розкривається. Я особисто не впевнений, що в портфелі не знайдеться паперів типу від загиблого банку Lehman Brothers. А ви?» - запитує екс-міністр.

Як повідомлялося, міжнародні золотовалютні резерви України за жовтень 2011-го зменшилися на 2,3%, або на 8 млн, до ,162 млрд.

Статтю Сергія Терьохіна «Про ревізора з порожніми кишенями або канюку з пустою головою» читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...