Тарута вважає Ющенка відповідальним за всі проблеми з "Газпромом"

12 лютого 2013 в 10:12

Саме Ющенко уклав невигідну для України угоду щодо газу, а контракти Тимошенко стали лише наслідком, упевнений глава ІСД Сергій Тарута.

yuschenko_timoshenko.jpg
"Чутки були, що Ющенко подзвонив Медвєдєву і сказав, що ми готові купити газ за більш високою ціною"
segodnya.ua

Відповідальність за невигідні для України угоди з "Газпромом" лежить на третьому президентові Віктору Ющенку, вважає керівник корпорації Індустріальний союз Донбасу Сергій Тарута.

"Ющенко сьогодні несе відповідальність за всі проблеми з "Газпромом". Я тоді говорив і зараз говорю, що на ньому лежить відповідальність за те, що ми поміняли довгострокові відносини на так звані "ринкові", які насправді були далекі від ринкових", - розповів Тарута в інтерв'ю "Українській правді".

За його думку, саме Ющенко уклав абсолютно невигідну угоду щодо газу в 2006 році, а угоди, підписані в 2009 році екс-прем'єром Юлією Тимошенко, були лише наслідком.

Тарута не знайшов пояснень того, чому Київ пішов на явно невигідні умови, однак він зазначив, що ситуація тоді була безвихідна.

"Наша ситуація була абсолютно патова. Якщо згадати той час, ми два тижні були без газу. Я думав, що ми вже на третій день залишимося без тиску і зупинимо всю країну", - нагадав він.

"Чутки були, що Ющенко подзвонив Медвєдєву і сказав, що ми готові купити газ за вищою ціною. І після цього почалася реакція", - додав бізнесмен.

За словами Тарути, для нього незрозуміло, чому Ющенко відкликав главу "Нафтогазу" Олега Дубину, коли був узгоджений і запарафований газ по 234 долари.

"Друге, що я не можу зрозуміти - це ціну 450 доларів. Коли я дізнався, для мене це був шок! Я зустрівся з Тимошенко. Питаю: "Чому довгостроковий контракт, чому не на один рік? Якщо вже зґвалтували - то хоча б на рік, не більше". Вона пояснила тим, що це була жорстка позиція Росії - не тільки економічна, але і політична", - розповів Тарута.

"Друге питання, яке я тоді ставив Тимошенко - це ціна: "Металурги помруть, ми цю ціну не витримаємо". Вона сказала, що "є домовленість, пройде час і ми переглянемо цю ціну". Вона сказала, що на 2009 рік ціна буде комфортна, тому що ми домовилися про знижку. Говорить: "Ми цей рік проходимо, ніхто не відчує. Через 3-4 місяці ми почнемо відразу ж вести переговори про зниження. Ситуація була загострена, і у нас не було можливості хоча б на один день затримати постачання газу", - зазначив він.

Нагадаємо, в жовтні 2011 року Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році і засудив її до семи років ув'язнення. З кінця 2011 року вона відбувала покарання у Качанівській колонії в Харківській області, але з травня 2012-го і донині проходить курс лікування у Центральній клінічній лікарні №5 в Харкові.

Читайте також:

Тарута розповів, що Тимошенко і Щербань залагодили конфлікт за 10 місяців до вбивства

Азаров жалкує, що газові контракти з Росією так і не вдалося переглянути

Кожара: Панування "Газпрому" в Україні зламано

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...