Топ Новини

Тарифи на ЖКГ-послуги в Україні підвищать до кінця року

14 травня 2012 в 13:34
Відповідно до плану президента, комунальні тарифи підвищать уже в 2012 році. Очевидно, відразу після виборів.
jkx_jkh_zkx_zkh_tarifi_moneti5.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

В Україні планується перевести всі комунальні тарифи на економічно обґрунтований рівень до кінця 2012 року. Про це заявив голова Національної комісії з регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомуслуг) Валерій Саратов в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Думаю, цього року ми вже перейдемо на економічно обґрунтовані тарифи ... Всі питання щодо переходу на економічно обґрунтований тариф, а також графік переходів є в плані національних дій президента на поточний рік. В цьому році ми повинні будемо підготувати всі проекти документів», - заявив Саратов.

За його словами, розрахунки комісії показують, що сьогодні в середньому по Україні діючі тарифи на воду покривають 70% собівартості, на тепло - 75%. Саратов відзначив, що це пов'язано, в першу чергу, з тим, що ростуть складові тарифу. «Для розуміння, структура тарифу наступна. У виробництві тепла до 65% складають витрати компаній на газ, 8-10% - на електроенергію, до 20% - зарплата, на інші витрати (ремонти, амортизацію, паливно-мастильні матеріали тощо) припадає близько 10%», - пояснив він.

Азаров пригрозив карати за підвищення ЖКГ-тарифів перед виборами

«У структурі тарифу на воду електроенергія становить 28%, зарплата - 47%, інші витрати - 25%. Але є підприємства водопостачання, де витрати на електроенергію досягають 50-60%», - додав Саратов.

Нагадаємо Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), прийнято рішення про «оптимізацію» тарифів на електричну енергію для населення з 1 травня 2012 року. Згідно з рішенням, НКРЕ встановила вартість електроенергії для населення, яке споживає понад 800 кВт.год на місяць, від 42 до 54,72 коп./КВт.год.

Нагадаємо, що парламентські вибори пройдуть в Україні наприкінці жовтня 2012 року.

Читайте також:

Світовий банк підтримав вимогу МВФ про підвищення тарифів на газ для українців

Порошенко хоче відновити співпрацю з МВФ: тарифи на газ повинні бути підняті

МВФ: Вдалі газові переговори з РФ не знімають питання підвищення тарифів для населення

Житлово-комунальні послуги для населення будуть поетапно дорожчати після виборів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...