Топ Новини

Таджикистан готовий вступити до Митного союзу

26 вересня 2012 в 10:10
Міністерство економіки Таджикистану заявило про намір країни вступити до Митного союзу. Членство в МС дасть гарантію безмитного доступу таджицької продукції на ринки країн МС і надасть можливість спрощеного імпорту нафтопродуктів, деревини, зерна та інших товарів, вважає Мінекономрозвитку.
1.jpg
balali.livejournal.com

Таджикистан має намір приєднатися до Митного союзу (МС) Білорусі, Казахстану і Росії, йдеться в заяві Мінекономрозвитку і торгівлі Таджикистану.

"Вступ Таджикистану У Митний союз стане значним кроком до інтеграції економічних зв'язків з Росією і з іншими країнами, що входять в цей Союз", - йдеться в заяві таджицького відомства.

Членство в МС дасть гарантію безмитного доступу таджицької продукції на ринки країн МС і надасть можливість спрощеного імпорту нафтопродуктів, деревини, зерна та інших основних товарів, важливих для економіки Таджикистану, вважає Мінекономрозвитку Таджикистану.

Заява була поширена в середу в ході "круглого столу" "Митний союз і Таджикистан: нові перспективи інтеграції", що проходить у середу в Душанбе.

Круглий стіл був організований російським Фондом розвитку "Інститут євразійських досліджень" і Інститутом економіки і демографії Академії наук Таджикистану, в його роботі взяли участь представники адміністрації президентів Росії і Таджикистану, депутати Держдуми Росії і таджицького парламенту, експерти, члени уряду Таджикистану.

Цю тезу в ході роботи "круглого столу" підтримав і посол Росії в Душанбе Юрій Попов. Він також зазначив, що "хоча вступ Таджикистану у Митний союз із зрозумілих причин можливий тільки після приєднання до цього об'єднання Киргизстану, але, тим не менше, це питання вже зараз украй актуальне".

Раніше офіційний Душанбе досить обережно оцінював свій можливий вступ до МС, мотивуючи це відсутністю спільних кордонів із країнами-членами Союзу. Зокрема, офіційні особи Таджикистану говорили, що республіка спочатку дочекається вступу в МС сусідньої Киргизії, що має кордон з Казахстаном. Бішкек ж виявляв бажання стати членом МС в більш стислі терміни.

Таджикистан також прагне стати членом Світової організації торгівлі і планує завершити цей процес в найближчі два роки.

Росія і Казахстан - два найбільших торгових партнери Таджикистану, на які в січні-серпні 2012 року припало 20% і 13,6% загального обсягу зовнішньої торгівлі республіки відповідно.

Читайте також:

Президент Польщі попросив Україну обрати між Європою і Митним союзом

Президент Польщі заявив, що Україну «складно утримати від спокуси» Східним світом

Росія заманює Україну в Торговий союз заради вигідних газових відносин

У Москві стартував збір підписів за возз'єднання Росії, України і Білорусі

Азаров готовий співпрацювати з Митним союзом

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...