Таджикистан офіційно став 159-м членом СОТ

2 березня 2013 в 09:52

Через більш ніж 12 років після подачі заявки Душанбе нарешті став повноправним членом Світової організації торгівлі.

2 березня Таджикистан офіційно став 159-м членом Всесвітньої торговельної організації.

Процес приєднання тривав більше 12,5 років - заявку на членство в СОТ Душанбе подав ще в травні 2001 року. Всі ці роки йшли переговори Таджикистану з країнами-членами СОТ, які вимагали від країни лібералізації законодавства щодо зовнішньої торгівлі, інвестицій, зниження мит.

Тільки в липні 2010-го Таджикистану було привласнено статус держави спостерігача, а 10 грудня 2012 року президент Таджикистану Емомалі Рахмон і генеральний директор СОТ Паскаль Ламі нарешті підписали протокол про входження республіки в цю організацію.

9 січня 2013 року парламент країни ратифікував протокол про входження до СОТ, який у кінці січня було передано в секретаріат СОТ.

Зазначимо, що Таджикистан - друга країна в Центральній Азії після Киргизії, що вступила до СОТ.

Світова торговельна організація була утворена 1 січня 1995 року і є правонаступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

Цілі організації - лібералізація світової торгівлі шляхом її регулювання переважно тарифними методами при послідовному скороченні рівня імпортних мит, а також усунення різних нетарифних бар'єрів, кількісних обмежень.

СОТ здійснює контроль за виконанням торговельних угод, укладених між членами організації, забезпечує торгові переговори, спостерігає за торговою політикою і вирішує торговельні суперечки. Штаб-квартира організації знаходиться в Женеві.

Читайте також:

ООН закликала Україну звільнити екс-прем'єра Таджикистану

Євросоюз буде вимагати від України компенсації за зміну тарифів у рамках СОТ

СОТ завершила "бананову війну"

За матеріалами: Из открытых источников
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...