Світовий банк передбачає кінець панування долара до 2025 року

18 травня 2011 в 07:18
За прогнозами Світового банку, до 2025 року складеться нова мультивалютна система: американський долар втратить панування, євро і юань зрівняються з ним за статусом, повідомляє Financial Times.

Рушійною силою буде зростаюча міць і вплив ринків, що розвиваються, пояснює журналіст Джеймс Полайті.

«Через 14 років більше половини глобального зростання припадатиме на шість країн: Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Росію і Південну Корею», - йдеться у статті. Згідно з доповіддю Світового банку, опублікованою у вівторок, 17 травня, з 2011 до 2025 року економіки, що розвиваються, будуть мати щорічний приріст у 4,7%, а розвинені - тільки 2,3%.

Ці зміни спричинять найширші наслідки. Так, значно збільшиться приплив інвестицій до країн, які є двигунами глобального зростання, стане значно більше транскордонних злиттів і поглинань, а у світі корпорацій не буде панування укорінених транснаціональних компаній, говорить провідний автор доповіді Мансур Дайламі. Найбільш реальним суперником долара названо євро, за умови, що ця валюта успішно подолає кризу держборгу і проблеми морального ризику, пов'язані з антикризовою допомогою країнам ЄС.

За матеріалами: , The Financial Times ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...