Світові центробанки домовилися спільно допомагати банкам з ліквідністю

30 листопада 2011 в 16:42
Провідні світові центробанки - Федеральна резервна система (ФРС) США, Банк Канади, Європейський центробанк (ЄЦБ), Банк Англії, Банк Японії і Швейцарський національний банк - оголосили про нові скоординовані заходи підтримки глобальної фінансової системи.
dollar_evro_euro_valuta_dengi_DSC4991_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Зокрема, ФРС продовжила чинні доларові свопи з центробанками до 1 лютого 2013 Також центробанки домовилися про тимчасові двосторонніх свопи для надання ліквідності в будь-якій валюті. Відповідна інформація міститься в матеріалах ФРС.
 
Метою цих дій є ослаблення напруги на фінансовому ринку і зниження дії негативних ефектів від стану на фінансовому ринку на кредитування домогосподарств і бізнесу, що, в свою чергу, повинно підштовхнути економічну активність.
 
Провідні центробанки світу домовилися знизити вартість існуючих доларових свопів на 50 базисних пунктів, починаючи з 5 грудня 2011. Нові свопи діятимуть до 1 лютого 2013 р, дію існуючих доларових свопів між ФРС, ЄЦБ, центральними банками Канади, Англії, Японії і Швейцарії буде продовжено до цієї дати за зниженою ставкою, що дозволить європейським банкам дешевше залучати доларову ліквідність. Крім того, центробанки Англії, Японії, Швейцарії, а також ЄЦБ будуть проводити оголошені у вересні 2011 р. тримісячні тендери з надання банкам ліквідності до тих пір, поки це буде необхідно.
 
Центробанки домовилися про тимчасові двосторонніх свопи для надання ліквідності в будь-якій валюті. На даний момент немає необхідності надавати ліквідність у будь-якій валюті, крім доларів США, але центробанки вважають розсудливим досягти домовленостей заздалегідь, щоб ліквідність була надана в терміновому порядку у разі виникнення такої необхідності.
 
У документі ФРС наголошується, що американські фінансові установи наразі не відчувають труднощів із залученням короткострокового фінансування.
 
За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...