Топ Новини

Світові фондові ринки зросли на тлі подолання загрози "фіскального обриву" в США

2 січня 2013 в 18:10
Новий біржовий рік почався з бурхливого зростання котирувань на фондовому і валютному ринках на тлі хороших новин із Вашингтона: досягнення бюджетної угоди між республіканцями і демократами.
dollari_strelka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Світові ринки відповіли зростанням котирувань на повідомлення про те, що США вдалося подолати загрозу «фіскального обриву».

Індекс Dow Jones зріс на 1,8% при відкритті торгів, а європейські ринки піднялися в середньому на 2%.

Палата представників конгресу США 1 січня схвалила законопроект, що дозволяє уникнути різкого підвищення податків для більшості американців, а також відчутного скорочення держвидатків після закінчення чинних раніше податкових пільг.

Провал цієї угоди означав би негайне введення автоматичних заходів зі скорочення дефіциту федерального бюджету і підвищення податків - загальним обсягом у 600 млрд доларів, що могло підштовхнути економіку США в нову рецесію.

Досягнутий в останню хвилину компроміс відклав підвищення податків на 536 млрд доларів, а також зниження федеральних витрат на 109 млрд доларів.

Однак укладена угода має досить обмежений характер - вона відкладає всього на два місяці вирішення питання про заходи щодо обмеження бюджетного дефіциту.

Напередодні Нового року міністр фінансів США Тім Гайтнер заявив, що федеральна влада вичерпала ліміт підвищення держборгу вже до кінця лютого.

Читайте також:

Конгрес США затвердив план запобігання «фіскального обриву»

Влада США в останній момент знайшла компроміс і запобігла «фіскальному обриву»

Єврозона залишається гальмом для світового економічного зростання

ООН погіршила прогноз зі світової економіки на найближчі два роки

 

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...