Світові ціни на продовольство за рік зросли на 10%

Поділитися
Світові ціни на продовольство за рік зросли на 10% Зерно дешевшає, все інше продовольство дорожчає
ФАО підвищила прогноз світового виробництва пшениці. Зерно продовжує дешевшати, на відміну від інших основних груп продовольства.

Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) у вересні 2016 року становив 170,9 пунктів, тобто зріс на 2,9 % з серпня і на 10% у порівнянні з аналогічним показником рік тому.

Ріст був обумовлений місячним стрибком індексу цін на молочні продукти на 13,8%, частково в результаті різкого підвищення цін на вершкове масло.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 6,7% з серпня на тлі несприятливих погодних умов в основному регіоні Бразилії.

Ціни на пальмову олію також зросли у зв'язку з низьким рівнем запасів як у країнах-імпортерах, так і в країнах експортерах, також зросли ціни на сою та рапсове масло, що призвело до зростання індексу цін на рослинні олії на 2,9%.

Індекс цін на м'ясо залишається незмінним з серпня.

Індекс цін на зернові ФАО, тим часом, знизився на 1,9% порівняно з попереднім місяцем і на 8,9% порівняно з аналогічним показником рік тому.

ФАО підвищила прогноз світового виробництва пшениці до 742,4 млн тонн, в першу чергу, в зв'язку з ростом виробництва в Індії, США і Російській Федерації. Світове виробництво зернових в 2016 році має зрости до 2 569 млн тонн, що на 1,5% більше в порівнянні з рівнем попереднього року

Індекс продовольчих цін ФАО являє собою торгово-зважений індекс, що відображає світові ринкові ціни на ключові групи продовольства.

Міністерство аграрної політики і продовольства підвищило прогноз урожаю зерна у Україні в 2016 році до 62,3 млн тонн.

Як писала економічний оглядач DT.UA Юлія Самаєва, скарги аграріїв на відсутність коштів для інвестицій перебільшені. У галузі ледь зводять кінці з кінцями тільки тваринники, в інших же секторів справи йдуть у гору. За даними Держстату, рентабельність виробництва продукції рослинництва за останній рік збільшилася з 29 до 50%, виробництва зернових і зернобобових - з 25 до 43%, овочів - з 16 до 47%. Детальніше читайте в матеріалі "Продати за всяку ціну" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі