Суд у Страсбурзі визнав Росію винною в порушенні прав ЮКОСа

20 вересня 2011 в 08:49
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосив вердикт у справі ВАТ «Нафтова компанія ЮКОС» проти Росії. Страсбурзький суд визнав, що права компанії на захист власності було порушено російською владою.
pravosudie_sud_femida_5.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У той же час, суд не прийняв рішення про компенсацію на користь позивача. ЮКОС вимагав від Росії відшкодувати збитки на суму понад 98 млрд дол

Справа ЮКОСа - одна з найбільших в історії Європейського суду з прав людини за 50 років, що минули з моменту створення суду. На початку 2000-х років керівництво ЮКОСа було звинувачено в економічних злочинах, компанія збанкрутувала, а її акції було передано державній компанії ВАТ «НК "Роснефть"».

Представники ЮКОСа у 2004 році звернулися до Страсбурзького суду, звинувативши податкові органи РФ в незаконному привласненні активів компанії, а Володимира Путіна, який тоді був президентом країни, - в усуненні голови ЮКОСа Михайла Ходорковського як політичного конкурента.

Відзначимо, що навіть якщо б суд у Страсбурзі задовольнив запит ЮКОСа, компанії не варто було розраховувати на отримання компенсації в повному обсязі, оскільки найбільша сума, що коли-небудь присуджувался ЄСПЛ, склала 22 млн дол. У 1994 році її отримав грецький нафтопереробний завод Stran Greek Refineries, який виграв справу проти уряду своєї країни.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...