Топ Новини

Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути в ГТС майже 4,8 млрд куб. м газу

29 квітня 2013 в 22:05

Позов до "Нафтогазу" подала "дочка" НАК - компанія "Укртрансгаз". Суд прийшов до висновку, що цього разу "Нафтогаз" повинен повернути його власнику - компанії "УкрГаз-Енерго", половина акий якої належить Дмитру Фірташу.

naftogaz_650x430.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Господарський суд Києва за позовом ПАТ "Укртрансгаз" зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути в газотранспортну систему (ГТС) країни більше 4 млрд 751,446 млн куб. м природного газу, які в 2007-2008 рр. НАК купив у компанії "УкрГаз-Енерго" (50% якої належать Дмитру Фірташу) і було реалізовано держхолдингом без законних підстав.

Відповідне рішення закріплене рішенням суду від 25 квітня 2013 року.

"За твердженням позивача, відповідачем IV квартал 2007 року - I-II кварталах 2008 року реалізовано газ деякими категоріями споживачів в обсязі 4 751 445,862 тис. куб. м, в тому числі, через ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України", без підтвердження наявності відповідних ресурсів природного газу для такої реалізації", - йдеться в документі.

При цьому велика частина цих обсягів газу є ресурсом ЗАТ "УкрГаз-Енерго", який в цей час виступав єдиним суб'єктом, що здійснює закупівлю імпортованого газу на кордоні України.

"Реанімація "Укргаз-Енерго" = агонія "Нафтогазу"?

Зокрема, у листопаді-грудні 2007 року "Нафтогаз України" відібрав з ГТС країни і реалізував через "Газ України" споживачам країни 3 млрд 666,026 млн куб. м газу.

"Докази, що свідчать про закупівлю імпортного газу на кордоні України в листопаді - грудні 2007 року іншими суб'єктами господарювання, в матеріалах справи відсутні. У зв'язку з цим, суд прийшов до висновку, що ЗАТ "УкрГаз-Енерго" було єдиним суб'єктом господарювання, у якого НАК "Нафтогаз України" могла закупити обсяги природного газу для задоволення потреб вищевказаних категорій споживачів", - наголошується в документі.

"Враховуючи викладені обставини, щодо положення зазначених норм законодавства України, суд вважає доведеним факт, що за відповідачем, крім дефіциту природного газу в обсязі 3 666 026,032 тис. куб. м, враховується дефіцит природного газу в обсязі 1 085 419,730 тис. куб. м, що в сумі становить 4 751 445,862 тис. куб. м природного газу і який залишається непокритим і в силу викладених обставин повинен бути покритий відповідачем", - резюмується в судовому рішенні.

Як повідомлялося, Київський апеляційний господарський суд рішенням від 25 жовтня 2012 року залишив у силі рішення суду першої інстанції про визнання права власності ЗАТ "УкрГаз-Енерго" на 4 млрд 862,131 млн куб. м газу, що знаходиться в підземних сховищах (ПСГ) ПАТ "Укртрансгаз". Згідно з документом, газ "УкрГаз-Енерго" зберігається в ПСГ "Укртрансгазу" на підставі договору від 15 березня 2006 року.

"УкрГаз-Енерго" створено в лютому 2006 року на виконання російсько-українських домовленостей щодо організації нової схеми поставок в Україну центральноазіатського і російського газу, досягнутих у Москві 4 січня 2006 року. Російський ВАТ "Газпром", НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo AG тоді, зокрема, домовилися про створення СП для реалізації на внутрішньому ринку України природного газу, що надходить з території Російської Федерації, тобто всього, що поставляється в Україну газу. "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo отримали по 50% акцій ЗАТ.

На початку 2008 року "Нафтогаз України" і "Газпром" домовилися про зміну чинної на той час схеми постачань центральноазіатського і російського газу в Україну, виключивши зі схеми "УкрГаз-Енерго".

Читайте також:

"Реанімація "Укргаз-Енерго" = агонія "Нафтогазу"?

Суд відібрав у "Нафтогазу" половину "УкрГаз-Енерго". Втрати: $ 2,4 млрд

Фірташ через "УкрГаз-Енерго" буде продавати газ сам собі

Кабмін просить Раду дозволити приватизацію "Нафтогазу" і його "дочок", а також оренду труби і сховищ

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...