Суд заарештував другого фігуранта справи про розкрадання вкладів банку "Михайлівський"

Поділитися
Суд заарештував другого фігуранта справи про розкрадання вкладів банку "Михайлівський" Підприємця підозрюють у розкраданні 1,4 мільярда гривень коштів банку і вкладників © Wikimapia.org
Підозрюваний зможе вийти з СІЗО, заплативши майже 138 мільйонів гривень застави.

Увечері в понеділок, 29 серпня, суд заарештував на 60 діб другого підозрюваного в розкраданні вкладів банку "Михайлівський", повідомляє прес-центр СБУ.

"Правоохоронці встановили, що затриманий очолював комерційну структуру, створену топ-менеджментом банку для залучення коштів фізичних осіб під "привабливі" умови. Отримані гроші зловмисники направили на кредитування власних бізнес-проектів. Рахунки фізосіб були відкриті в банку "Михайлівський". Тому після його ліквідації фінансові втрати вкладників повинен компенсувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", – уточнили в СБУ.

У свою чергу, прес-служба столичної прокуратури повідомила, що затриманому 28 серпня колишньому директору ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внесення 137,8 млн гривень застави.

"Зазначена особа підозрюється в пособництві колишнім керівникам ПАТ "Банк "Михайлівський" в розкраданні понад 1,4 млрд грн коштів фінансової установи та вкладників", - уточнили в прокуратурі.

Як відомо, 12 серпня був затриманий і потім арештований на два місяці колишній голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко. Суд визначив також для нього альтернативу - можливість внесення застави в розмірі 137,8 млн грн. Зараз він перебуває в СІЗО.

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що власник банку Віктор Поліщук, якого вона назвала "пройдисвітом", і голова правління Ігор Дорошенко сядуть у в'язницю мінімум на 5 років за те, що робили з "Михайлівським".

Фігуранти справи підозрюються у виведення з банку "Михайлівський" 870 млн грн коштів вкладників та доведенні фінустанови до неплатоспроможності. За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі