Створення двостороннього консорціуму України і РФ з управління "трубою" не проблематичне для ЄС

Поділитися
Створення двостороннього консорціуму України і РФ з управління "трубою" не проблематичне для ЄС
ЄС може запропонувати Україні тристоронній консорціум за участю Європейського бізнесу. Але якщо з української сторони не буде рішення про підтримку такого формату, то Європа не буде проявляти подальшої активності.

Створення двостороннього українсько-російського газотранспортного консорціуму не є проблемою для співпраці між Києвом та ЄС у рамках Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС), заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

"Це право вашого уряду - вирішувати, у чиїй власності буде ГТС, хто отримає можливість оперативного управління нею. Якщо Київ вирішить, що ця роль повинна належати "Газпрому" , - ОК, чому б і ні? "Газпром" бере участь також в інших трубопровідних проектах, у тому числі на території ЄС. Але в цьому випадку "Газпром" повинен прийняти правила, які діють в ЄС. І Україна як член співтовариства повинна враховувати це", - сказав Еттінгер в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина".

За його словами, ЄС може запропонувати Україні тристоронній консорціум за участю Європейського бізнесу. "Але якщо з вашого боку не буде рішення про підтримку такого формату, то ми не будемо виявляти подальшої активності. Тому ключ знаходиться в руках вашого уряду", - зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін наприкінці 2012 року заявив, що Україна зробила стратегічну помилку, віддавши в оренду свою газотранспортну систему. В той же час він заявив, що РФ готова і зараз вести діалог з цього приводу.

Український президент Віктор Янукович на прес-конференції 1 березня 2013 року зазначив, що суть переговорів України і Росії щодо подальшої долі української газотранспортної системи (ГТС) полягає в тому, щоб "труба" залишилася у державній власності України, але умовно могла бути здана в оренду підприємству, яке буде створено в майбутньому.

За тиждень до цього Янукович повідомив, що Україна хоче залишити ГТС в державній власності, але готова здати її в оренду. Рішення може бути ухвалене вже в першій половині 2013 року. !zn

Читайте також:

Янукович обіцяє, що управління "трубою" не буде монопольним. Україна розраховує на "рівний доступ" до ГТС

Київ веде переговори з Москвою "з точки зору ціни", а не створення консорціуму

У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби

ЄС надає великого значення ГТС України як ключовій частині європейської мережі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі