Створення двостороннього консорціуму України і РФ з управління "трубою" не проблематичне для ЄС

4 березня 2013 в 11:20

ЄС може запропонувати Україні тристоронній консорціум за участю Європейського бізнесу. Але якщо з української сторони не буде рішення про підтримку такого формату, то Європа не буде проявляти подальшої активності.

Створення двостороннього українсько-російського газотранспортного консорціуму не є проблемою для співпраці між Києвом та ЄС у рамках Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС), заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

"Це право вашого уряду - вирішувати, у чиїй власності буде ГТС, хто отримає можливість оперативного управління нею. Якщо Київ вирішить, що ця роль повинна належати "Газпрому" , - ОК, чому б і ні? "Газпром" бере участь також в інших трубопровідних проектах, у тому числі на території ЄС. Але в цьому випадку "Газпром" повинен прийняти правила, які діють в ЄС. І Україна як член співтовариства повинна враховувати це", - сказав Еттінгер в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина".

За його словами, ЄС може запропонувати Україні тристоронній консорціум за участю Європейського бізнесу. "Але якщо з вашого боку не буде рішення про підтримку такого формату, то ми не будемо виявляти подальшої активності. Тому ключ знаходиться в руках вашого уряду", - зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін наприкінці 2012 року заявив, що Україна зробила стратегічну помилку, віддавши в оренду свою газотранспортну систему. В той же час він заявив, що РФ готова і зараз вести діалог з цього приводу.

Український президент Віктор Янукович на прес-конференції 1 березня 2013 року зазначив, що суть переговорів України і Росії щодо подальшої долі української газотранспортної системи (ГТС) полягає в тому, щоб "труба" залишилася у державній власності України, але умовно могла бути здана в оренду підприємству, яке буде створено в майбутньому.

За тиждень до цього Янукович повідомив, що Україна хоче залишити ГТС в державній власності, але готова здати її в оренду. Рішення може бути ухвалене вже в першій половині 2013 року.

Читайте також:

Янукович обіцяє, що управління "трубою" не буде монопольним. Україна розраховує на "рівний доступ" до ГТС

Київ веде переговори з Москвою "з точки зору ціни", а не створення консорціуму

У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби

ЄС надає великого значення ГТС України як ключовій частині європейської мережі

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...