Структура Фірташа лобіює послаблення до трансфертного законопроекту

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Дмитро Фірташ © wuget.com
Спільний представницький орган сторони роботодавців пропонує обмежити коло країн, операції з якими підлягають податковому моніторингу.

Спільний представницький орган (СПО) сторони роботодавців на національному рівні, головою якого є Дмитро Фірташ, намагається лобіювати обмеження переліку країн, операції з якими будуть підлягати податковому моніторингу.

Про це йдеться в листі Спільного представницького органу до прем'єр-міністра Миколи Азарова, копію якого отримала редакція ZN.UA.

- Кабмін схвалив законопроект, що ліквідує витік з бюджету десятків мільярдів

У листі, зокрема, пропонується обмежити коло країн, операції з якими підлягають податковому моніторингу, тільки офшорами, які входять в офіційно затверджений українським урядом перелік (розпорядження КМУ від 23 лютого 2011 р. № 43-р "Про перелік офшорних зон").

Як наслідок, з їх числа можуть "випасти" так звані "популярні холдингові юрисдикції", які досить активно використовуються українськими ФПГ, які хоч і не входять в офіційний урядовий список офшорних зон, однак характеризуються ліберальними податковими системами, надаючи, зокрема, пільги з податку на прибуток і/або дивіденди. Найчастіше до них належать такі європейські країни, як Люксембург, Швейцарія, Австрія, Нідерланди, Данія і Кіпр.

Також лист містить низку інших застережень щодо законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо трансфертного ціноутворення)", який було затверджено українським урядом 18 січня цього року.

Зокрема, пропонується встановити диференційовані порогові значення для контрольованих операцій на перший рік введення правил трансфертного ціноутворення в розмірі 500 млн грн з подальшим зниженням протягом трьох років до 100 млн грн. (в законопроекті передбачено ліміт, нижче 10 (!) раз - 50 млн грн.).

Нагадаємо, що законопроект про трансферне ціноутворення було розроблено податківцями спільно з аудиторською компанією PwC з метою сприяння боротьбі з мінімізацією оподаткування шляхом реалізації вітчизняної продукції за заниженими цінами пов'язаним особам (тобто переважно в рамках однієї фінансово-промислової групи) в країни з більш низьким податковим навантаженням, ніж в Україні.

Фіскали пропонують покласти на бізнес новий обов'язок повідомляти Міндоходів про угоди між пов'язаними особами та резидентами зарубіжних низькоподаткових юрисдикцій, які перевищують 50 мільйонів гривень на рік на одного контрагента.

Планується, що бізнес буде зобов'язаний документально обґрунтовувати ринковий рівень цін у таких угодах.

Примітно, що більшість компаній, що входять у Group DF, яка належить Фірташу, окрім України, зареєстровані саме в юрисдикціях з пільговими системами оподаткування (зокрема, Centragas AG, Zangas Hoch-und Tiefbau GmbH, OSTCHEM Holding AG).

Крім того, як раніше повідомляв ZN.UA, українські хімпідприємства зі сфери впливу Фірташа закуповують імпортний природний газ у кіпрській компанії-дилера OstChem Holding Limited, яка також підконтрольна мільярдерові. !zn

Читайте також:

Олігархи намагаються домовитися з фіскалами

Янукович похвалив Фірташа в ефірі, а робочі Ахметова побули масовкою

Глава Міндоходів: Пора почати поважати свою країну і платити прибуток тут

Металурги, хіміки, аграрії отримають "трансферні" поблажки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі