Топ Новини

Стрибок України в рейтингу Doing Business - не привід для самозаспокоєння, нагадує експерт

25 жовтня 2012 в 07:10
Експерти радять уряду не вдаватись до самозаспокоєння через успіхи України в рейтингу Doing Business - поле для діяльності у сфері дерегуляції і викорінюванні корупції ще досить обширне.
dengi_moneti_strelka_web.jpg
Андрія Товстиженко, ZN.UA

Просування України вгору на 15 позицій в рейтингу Світового банку та IFC Doing Business-2013 є наслідком проведених у країні економічних реформ. При цьому все ще є значний потенціал для подальшого зростання, однак для цього необхідні ще значні зусилля з дерегуляції та зниження корупції. Таку думку в коментарі для ZN.UA висловив екс-заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Україна увійшла до трійки країн-лідерів, які поліпшили свої позиції у рейтингу Doing Business-2013

Експерт нагадав, що ключовими «двигунами» прогресу України в цьому рейтингу були поліпшення всього за трьома з десяти його компонентів. Так, у сфері компетенції Держпідприємництва було скорочено кількість різних дозвільних документів та погоджень.

Державна податкова служба (ДПСУ) поліпшила ситуацію за рахунок впровадження можливості електронного надання даних та оплати для середніх і великих підприємств. Було скорочено кількість податкових платежів (з 135-ти до 28-ми) та час на проведення бухобліку (з 657 до 491 годин), що зафіксовано в одній зі складових рейтингу - «оподаткування» (Paying Taxes).

У сфері «реєстрація власності» був прискорений процес передачі нерухомості завдяки введенню ефективних обмежень щодо термінів обробки відповідних заявок в київському земельному кадастрі.

Також експерт звертає увагу на порівняно високий рівень доступності кредиту в Україні (що не пов'язано з нинішніми труднощами з доступністю ресурсу), що забезпечується в тому числі і зусиллями Національного банку щодо підвищення прозорості банківської системи і оцінки кредитних ризиків.

Україна зможе залучити додаткові інвестиції завдяки покращенню позицій в рейтингу Doing Business-2013


«Ми часто критикуємо владу за відсутність прогресу у проведенні економічних реформ, проте цей рейтинг показує, що Україна дійсно змогла продемонструвати поліпшення за низкою показників, - говорить Олександр Савченко. - Інша справа, що існує значний потенціал для подальшого зростання, проте його можна досягти тільки шляхом зниження рівня корупції та втручання держави в діяльність приватного бізнесу».

Експерт звертає увагу на все ще надзвичайно низькі показники країни в таких сферах, як дозволи на будівництво та електроенергетиці, що говорить про високий рівень монополізму в цих галузях. «Україна займає досить низькі місця через високу зарегульованість бізнесу: і саме через дерегуляцію - як у частині дозвільної документації, так і в частині адміністрування з боку держави, у митній і фіскальній сферах можливе подальше істотне поліпшення показників України в такого роду дослідженнях, і залучення іноземних інвестицій», - упевнений Савченко.

При цьому експерт відзначає, що в поточному дослідженні Світового банку не були враховані наслідки прийняття Митного кодексу, а також спрощення процедури реєстрації нових платників ПДВТ.

Читайте також:

Податкова хоче проводити власний рейтинг бізнес-клімату

Податковою «псевдореформою» уряд хоче обдурити Світовий банк, впевнені експерти

Уряд зібрався скоротити кількість податків з 23 до 9-ти

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...