Топ Новини

Стрес-тести підтвердили рівень безпеки українських АЕС

22 березня 2012 в 18:51
Українські АЕС успішно впоралися зі стрес-тестами, які були проведені за ініціативою ЄС після аварії на «Фукусімі». Нових загроз безпеки не виявлено.
energo_aes_1205922748.jpg
energoatom.kiev.ua

Проведені на українських АЕС стрес-тести не виявили нових загроз і викликів для їхньої безпеки.

Така оцінка міститься в національному звіті за результатами проведених стрес-тестів, які передані європейській стороні. Саме питання стрес-тестів стало одним з основних у ході засідання групи експертів ЄС та України, повідомив журналістам у четвер у Брюсселі після закінчення засідання директор департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константинов.

«Переоцінка рівня безпеки не виявила нових викликів і загроз для наших енергоблоків», - заявив він.

Константинов нагадав, що проведення стрес-тестів було ініціативою Європейського Союзу після аварії на АЕС "Фукусіма-1" (Японія) і стосувалося спочатку країн ЄС, потім до неї приєдналися Україна і Швейцарія.

За його словами, проведення стрес-тестів входить «у завершальну стадію». «Усі країни завершили підготовку національних доповідей, і зараз проводиться їх оцінка, в якій також бере участь і Україна. При цьому Константинов уточнив, що аналогічна оцінка українського національного звіту проводиться і європейськими експертами в даний час.

Крім того, він повідомив, що на підставі проведених стрес-тестів також розроблені і певні рекомендації, щоб виключити ситуації, аналогічні трагедії в Японії. Зокрема, передбачається, що якщо будуть повністю знеструмлені «наші енергоблоки, енергозабезпечення буде поставлятися пересувними дизельними генераторами», пояснив Константинов.

Нагадаємо, що більшість українців не впевнені в безпеці АЕС і бояться серйозних аварій.

Читайте також:

Країни ЄС будуть спільно перевіряти безпеку АЕС


Чорнобильську зону хочуть перетворити у всеукраїнську здравницю


Аварія на Запорізькій АЕС створила форс-мажорні умови для української газової галузі


Рівень сейсмічної небезпеки найбільшої в Україні АЕС взагалі невідомий

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...