Столичні перевізники без дозволу влади почали підвищувати ціни на проїзд

14 січня 2011 в 12:27
Не допросившись від влади підвищення тарифу до 5 гривень, столичні перевізники вирішили «відкушувати» потрохи. Із суботи частина маршруток, не запитавши влади, підняли ціни до верхньої межі «вилки» на тариф - до 2,5 грн. Інша частина збирається зробити теж саме з вівторка. У мерії про це ще не знають і пообіцяли розібратися.

Не допросившись від влади підвищення тарифу до 5 гривень, столичні перевізники вирішили «відкушувати» потрохи. Із суботи частина маршруток, не запитавши влади, підняли ціни до верхньої межі «вилки» на тариф - до 2,5 грн. Інша частина збирається зробити теж саме з вівторка. У мерії про це ще не знають і пообіцяли розібратися.

Перевізники підняли ціни на найдешевших маршрутах на 50 коп. Наприклад, із 11 грудня проїзд на маршрутках №230 (вул.Ірпінська-вул.Хрещатик), №189 (вул.Володимирська-вул.Ірпінська), №414 (вул.Будищанська-вул.Сосюри) і №445 (вул.Попудренка -пр.Бажана) коштує 2,50 грн., №510 (вул.Чорнобильська-вул.Булгакова) і №589 (вул.Бориспільська-м.«Дарниця») - 2 грн., а № 418 (вул.Лісковська-«Даринок») - 1,75 грн. А з вівторка, 14 грудня, квиток на маршрутку №188 (м.«Нивки»-вул.Симиренка) обійдеться у 2,50 грн.

Олександр Дробишев, директор компанії-перевізника, розповів, що цього року чотири рази подавав до мерії заявку на підвищення тарифу. «Ми так і не дочекалися рішення. Але не піднімати ціни на проїзд ми не можемо. Підкреслюю, тарифи обгрунтовані. Зростають ціни на дизпаливо - значить, зростає і собівартість поїздки. Зараз вона дорожча 2 грн. 50 коп., на які ми підняли вартість проїзду на маршруті», - розповів Дробишев.

Інші перевізники неофіційно розповіли, що до кінця року піднімуть ціни ще на 11 маршрутах, але поки що проїзд залишиться в рамках 2 грн. 50 коп, адже інакше все ж таки доведеться дочекатися «добро» від мерії.

Подорожчають ті маршрутки, які зараз у межах 1 грн. 25 коп.-2 грн. «У 2011 році ціни однозначно зростуть, орієнтовно, до 3-4 грн. Але коли саме подорожчає проїзд, на скільки і на яких маршрутах, буде вирішуватися 17 грудня, на річних зборах компаній-перевізників», - розповіло джерело.

Голова КМДА Олександр Попов сказав, що це для нього неприємна новина. «Ми розберемося з приватниками. Я буду працювати над тим, щоб вони не піднімали тариф. Комунальні маршрутки ціни не піднімуть (це приблизно половина маршруток - ред.)», - стверджує він.

Не відстають від маршрутників і столичні таксі. Ще в кінці листопада багато фірм таксі у Києві підняли ціни, у середньому, на 5-10 грн. Решта обіцяють підняти після Нового року. Причина проста: зростання цін на паливо. Як результат, якщо раніше вартість поїздки на таксі у межах міста на відстань приблизно у 10 км обходилася у 30-45 грн., то тепер - 40-60 грн.

Нагадаємо, у межах «вилки», затвердженої Київрадою (1грн -2,5 грн), маршрутники можуть самостійно підвищувати ціну, не погоджуючи тариф із владою, але ставити її до відома.

У Київраді, повідомили, що 9 грудня три компанії-перевізники, які обслуговують ці маршрути, подали обгрунтування на те, щоб підвищити ціни на 20 маршрутах. Щоправда, за словами глави транспортної комісії Дмитра Олійника, Київрада поки ще не розглянула заявку. «Я розумію їхні аргументи - дорожчає паливо, акумулятори. Так що комісія не буде проти», - вважає Олійник.

Як повідомлялося раніше, проїзд у столичних маршрутках може подорожчати у зв'язку з прийняттям нового Податкового кодексу.

18 листопада Верховна Рада підвищила акциз на бензин.

За матеріалами Сегодня

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...