Ставки по депозитам зростатимуть, - банкіри

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Банкіри констатують, що на сьогодні ставки за депозитами знизилися нижче «психологічного» рівня, тому а в теперішніх умовах вони будуть лише підвищуватися.

За словами голови правління «Укрсоцбанку» Бориса Тимонькина, психологічно прийнятними для населення є ставки за гривневими вкладами в 15%, а за доларовими – 9%.

«Це психологічний рівень, якого потрібно дотримуватися. Як тільки починаєш йти нижче - 14-12% по гривні, до 5% - по долару, людям вже стає некомфортно», - зауважив голова правління «Укрсоцбанку» під час круглого столу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

Б.Тимонькин очікує, що в т.ч. великі банки підвищуватимуть депозитні ставки. В умовах же нестачі, зокрема, гривневого ресурсу «це буде адекватний захід».

Підвищення процентних ставок, власне, вже почалося. Так, якщо 1 вересня український індекс ставок по депозитах фізосіб за гривневими вкладами на три місяці склав 9,98%, на шість місяців - 11,94%, на дев'ять місяців - 12,95%, на 12 місяців - 13,28%, то 26 жовтня - 11,85%, 13,27%, 13,76% і 14,24% відповідно.

У свою чергу заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн зазначив, що, можливо, різниця в кілька відсоткових пунктів по вкладам не грає для клієнтів принципового значення, враховуючи досвід роботи банківської системи в останні роки. Коли ж ставка завищена, у вкладників навпаки можуть виникати питання. «Правильна ініціатива якось хеджувати ризики клієнта, зробивши у Фонді гарантування диференційовані внески, в залежності від рівня ставок банків, від їх величини і т.д.», - вважає банкір.

Нагадаємо, що згідно з результатами опитування агентства IFAK Ukraine, гривня зараз користується такою ж довірою українців, як долар і євро, - так відповіли 43% респондентів. Певним чином цей статус-кво відображається у валютній структурі депозитів фізосіб: 51% портфеля банків становлять гривневі вклади, 49% - валютні. При цьому, за словами 36% опитаних, за останній час зменшилася їхня впевненість у міцності як гривні, так і євро та долара.

Більше про те, як зберегти гроші, читайте у статті Юрія Сколотяного «Заощадження та інвестиції: у пошуку довіри» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі