Топ Новини

США готові частково профінансувати Nabucco

15 листопада 2011 в 15:06
Ексімбанк США може взяти участь у фінансуванні проекту Nabucco, повідомив спецпредставник держсекретаря США з питань енергетики Річард Морнінгстар на прес-конференції в Баку у вівторок, 15 листопада.
Vistavka__ i_ Gaz_1_11_11-42.JPG
Андрія Товстиженка, ZN.UA

«США пропонували і продовжують пропонувати свою підтримку газопроводу Nabucco. Якщо проект буде реалізовано і американські компанії буде залучено до будівництва, то можливе фінансування проекту з боку Ексімбанку США», - сказав Р.Морнінгстар.

Він також зазначив, що США підтримують розвиток Південного газового коридору і будь-який трубопровідний проект в рамках цього коридору, «але за умови, що цей проект буде за масштабами меншим за Nabucco і буде мати гарантію щодо розширення для доставки в майбутньому значних обсягів газу».

За словами американського дипломата, зустрічі в рамках нинішнього візиту до Баку підтвердили спільність поглядів США та Азербайджану за напрямками розвитку Південного газового коридору.

«Я не сумніваюся, що по Південному коридору піде великий газ, але коли це буде, ось в чому питання. Тому важливо, щоб консорціум Шах-Деніз і Держнафтокомпанія Азербайджану обрали один із маломасштабних у порівнянні з Nabucco трубопровідних проектів в рамках коридору, але такий, що має можливості розширення», - сказав він.

Р.Морнінгстар зазначив, що США підтримають проект Транскаспійського газопроводу, якщо Туркменія, Азербайджан і ЄС узгодять умови його реалізації.

«Перемовини щодо Транскаспійського газопроводу між сторонами вже ведуться. Заявити про точні терміни початку реалізації проекту поки що неможливо. У першу чергу, для цього Туркменія, Азербайджан і ЄС повинні мати відповідні угоди», - сказав він.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...