Топ Новини

США досягнуть стелі держборгу до 31 грудня, країні загрожує дефолт

27 грудня 2012 в 08:28
Мінфін США пообіцяв вжити екстрених заходів для запобігання дефолту, що загрожує країні через те, що 31 грудня 2012 року Сполучені Штати досягнуть стелі держборгу.
dollar.jpg
razveli.ru

США досягнуть стелі держборгу 31 грудня, і Мінфін готує низку заходів, щоб уникнути дефолту, якщо конгрес не встигне підняти цю стелю до нового рівня та прийняти програму про запобігання автоматичному секвестру до Нового року.

"Мінфін починає вживати надзвичайних заходів, щоб країна могла обслуговувати свої зобов'язання і фінансувати роботу уряду до того моменту, поки конгрес не підніме межу держборгу", - заявив у середу міністр фінансів США Тімоті Гайтнер у листі парламентаріям. При цьому він відзначає, що ці заходи нададуть можливість відтермінувати можливий дефолт на кілька тижнів.

Стеля держборгу у США на даний момент складає 16,394 трильйона доларів, востаннє він підвищувався в кінці січня 2012 року. У відповідності з прийнятим у 2011 році законом про підвищення "стелі" держборгу, якщо домовленість за планом скорочення витрат не буде досягнута, то в 2013 році країну очікує секвестування бюджету - автоматичне скорочення витрат на 1,2 трильйона доларів, порівну розподілене між військовою і цивільною сферами. Фінансування основних оборонних програм буде скорочено на 9,4%, програма медичного страхування Medicare - на 2%, а наукові і освітні програми - на 7,6%.

Відсутність політичного компромісу може вилитися в падіння ВВП у перші місяці 2013 року, а також зростання безробіття відразу до 10%. Якщо конгрес не прийме рішення про збільшення стелі держборгу, то США можуть оголосити технічний дефолт, загроза якого вже нависала над країною влітку 2011 року.

Читайте також:

США вийшли з економічної кризи, але виявилися на краю нового «фінансового обриву»

ООН погіршила прогноз щодо світової економіцки на найближчі два роки

Євросоюз схвалив бюджет на 2013 рік

Обама попросив 60 млрд доларів на відновлення сходу США після урагану «Сенді»

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...