США не змогли уникнути секвестру бюджету: сотні тисяч людей втратять роботу

1 березня 2013 в 21:04

У Штатах буде урізано низку соцпрограм, скорочено бюджетних працівників та оборонні витрати. Барак Обама визнав: "Це просто шок, але не стане апокаліпсисом".

obama.jpg
Pete Souza, whitehouse.gov

Конгрес і адміністрація президента США не змогли домовитися з питання запобігання секвестру бюджету (значного скорочення бюджетних витрат). Це призведе до того, що кількість робочих місць в країні скоротиться на 750 тисяч, заявив президент Барак Обама.

"Ці скорочення вдарять по економіці. Багато, сотні тисяч американців, відчують їх. Прикордонна служба, Пентагон, ФБР і багато інших силових відомств зіткнуться зі скороченням фінансування і звільненнями... За розрахунками економістів, США втратять близько 750 тисяч робочих місць", - зазначив він.

Обама підкреслив, що влада зробить все можливе, щоб економічний збиток від секвестру виявився якомога меншим. При цьому, за словами президента, основний удар від скорочення бюджетних витрат припаде на силові структури, малий бізнес і середній клас.

"Це просто шок. І це буде боляче. Це буде болісно для окремих людей, і це буде болісно для окремої економіки", - сказав він.

Однак при цьому президент вказав на "хороші новини". "Ми зможемо пройти через це. Це не стане апокаліпсисом", - підкреслив Обама.

За його словами, найближчим часом у країні почнеться розробка нової економічної стратегії, яка дасть змогу нівелювати наслідки секвестру і згладить збитки американської економіки.

Автоматичний секвестр бюджету передбачає скорочення витрат на 1,2 трильйона доларів протягом найближчих десяти років. При цьому до кінця поточного фінансового року витрати повинні скоротитися вже на 85 млрд доларів.

У січні Обама підписав закон про заходи запобігання "фіскальному обриву", який загрожував економіці країни рецесією. Згідно з підписаною угодою, в США будуть скасовані податкові пільги для громадян, чий річний дохід перевищує 400 тисяч доларів. Це допомогло відтармінувати автоматичний секвестр бюджету на два місяці.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Lisovyk 2 марта, 08:59 Однак в розпалювання війни в Сирії вклали немалі кошти. Смішні хлопці, по вуха в боргах а туди ж в георозбірки за чужі ресурси Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...