Споживчі настрої в Україні погіршилися

16 березня 2012 в 08:51
Останній місяць зими відзначився погіршенням споживчих настроїв українців, в основному – за рахунок погіршення очікувань щодо майбутнього розвитку економіки. При цьому погіршення настроїв насамперед торкнулося людей в селах та громадян у віці 31-59 років, тоді як падіння індексу в молоді 15-30 років було незначним.
inflyaciya_potrebitelskaya_\chek_pokupki_pdv_moneti_potrebitelskie_chek_pokupki__.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Значення індексу споживчих настроїв (ІСН) населення України у лютому 2012 року склало 76,7 п., що на 5,8 п. менше, ніж у січні цього ж року. Спад відбувся, насамперед, за рахунок негативних очікувань щодо розвитку економіки країни впродовж найближчого року - відповідний індекс втратив 10,3 п. загалом, причому падіння показника в селах сягнуло 17 пунктів.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке здійснює GfK Ukraine.

Відповідно до інформації, оцінка поточного становища погіршилася на 4 пункти до значення 75. Складові цього індексу змінились наступним чином:
- індекс поточного особистого матеріального становища (х1) втратив 6,3 пункти та дорівнює 74,8;
- індекс доцільності робити великі покупки (х5) погіршився на 1,8 пункту до значення 75,1.

Очікування щодо розвитку економіки країни впали на 7 пунктів до значення 77,8. Складові цього індексу змінилися наступним чином:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) погіршився на 5,8 пункту до значення 88,3;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) обвалився на 10,3 пункту до значення 67,6;
- очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) зазнали падіння на 5 пунктів і набули значення 77,5.

У той же час, у січні погіршилися очікування українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс дорівнював 134,7, що на 6,1 пункту більше показника, зафіксованого у січні. Інфляційні очікування також мали негативну динаміку: їхнє значення збільшилось на 3,3 пункту до 186,8. Індекс девальваційних очікувань українців зазнав несуттєвого погіршення на 0,1 п. і зупинився на відмітці 121,1.

У лютому було зафіксовано такі ключові тенденції:

Головною причиною падіння споживчих настроїв у лютому стали аномальні морози, які призвели до загибелі суттєвої частини посівів озимих, а також негативно вплинули на роздрібну торгівлю, насамперед, на відкриті ринки. Вони зумовили зменшення ІСН в селах на 10,5 пункти, передусім, за рахунок індексу очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року, який впав на 17 пунктів. Індекс очікуваної динаміки безробіття в селах зріс у лютому на 18 пунктів.

Погіршення настроїв насамперед торкнулося громадян у віці 31-59 років, в яких ІСН впав на понад 8 пунктів, тоді як падіння індексу в молоді 15-30 років було незначним.

В лютому суттєво збільшилася диференціація споживчих настроїв за регіонами. Різниця між лідером-Півднем і аутсайдером-Заходом сягнула 24 пунктів після падіння ІСН на Заході одразу за 17 пунктів та зростання індексу очікуваної динаміки безробіття на 28 пунктів.

.

Читайте также:

Госстат будет считать инфляцию по-новому

Настроения бизнеса в мире упали до самого низкого уровня с начала кризиса

В августе потребительский оптимизм украинцев достиг максимума с начала 2011 года

Госстат расширил потребительскую корзину при расчете инфляции

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...