Топ Новини

Споживчі настрої в січні погіршилися, українці чекають девальвації

26 лютого 2013 в 18:15

Українці песимістично дивляться на своє поточне матеріальне становище, але вірять у світле майбутнє.

supermarket_potrebitelskaya_korzina.jpg
Після Нового року в українців зникло бажання витрачати гроші на великі покупки
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Споживчі настрої в Україні в січні 2013 року погіршилися у порівнянні з кінцем 2012 року (грудень). Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

"Значення індексу споживчих настроїв в січні складає 84,9, що на 0,2 пункту менше, ніж у грудні 2012 року", - йдеться в прес-релізі GfK Ukraine.

У дослідженні зазначається, що стабільність індексу споживчих настроїв у січні на тлі сезонного падіння схильності до великих покупок забезпечили істотно кращі очікування щодо змін власного матеріального становища.

При цьому оцінка поточного положення впала до значення 83, що на 5,3 пункти гірше показника, який було зафіксовано в грудні 2012 року.

Це ж стосується і погіршення очікувань щодо розвитку економіки: у найближчий рік (78,9 против 79,9 у грудні), в найближчі п'ять років (80,4, що на 0,1 пункти менше, ніж у грудні 2012 року).

Втім, українці стали більш оптимістично оцінювати очікувані зміни особистого матеріального становища (плюс 10,7 пункту, до 99,1).

Українці також стали великими оптимістами щодо динаміки безробіття: відповідний індекс скоротився в порівнянні з груднем-2012 на 3,3 пункти до 131,7. Інфляційні очікування також дещо покращилися - на 1,8 пункти, до 183,7.

Разом з тим знову заглибилися побоювання населення країни щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань українців приріс на 3,4 пункти до 139,5.

Традиційно для останніх трьох років перебування при владі Віктора Януковича, найбільше погіршення споживчих настроїв спостерігалося в Західному регіоні, тоді як найбільше зростання - на Сході.

"Економічний спад останніх місяців 2012 року не дуже позначився на сприйнятті українцями свого матеріального становища. Однак економічні очікування залишаються низькими і стримують зростання індексу споживчих настроїв", - резюмували аналітики GfK Ukraine.

Індекс споживчих настроїв в Україні визначається на підставі вибіркового дослідження домашніх господарств країни, в ході якого опитується 1 тис. осіб віком від 15 до 59 років.

Читайте також:

Уряд вперше за 12 років перегляне споживчий кошик

Янукович упевнений, що його реформи врятують економіку України в 2013 році

НБУ обіцяє не допустити в 2013 році різких коливань курсу гривні

Держстат буде рахувати інфляцію по-новому

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...