Топ Новини

S&P може знизити рейтинг Києва

30 жовтня 2012 в 08:11
Агентство S&P поставило рейтинг Києва на перегляд з можливістю зниження через більш серйозні проблеми з рефінансуванням міського боргу.
kyiv_kreshchatyk_kreschatyk_DSC4880.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) столиці України Києва "B-" на перегляд з можливістю зниження.

"Внесення рейтингу в список CreditWatch відображає нашу заклопотаність з приводу більш повільного, ніж очікувалося, прогресу Києва у здійсненні свого плану з рефінансування виплати за єврооблігаціями на 0 млн 26 листопада 2012 року внутрішніми облігаціями на 3,5 млрд грн (0 млн)", - сказано в повідомленні агентства.

S&P вказує, що до 26 жовтня було залучено лише 0,56 млрд грн, і ця сума вже була використана для часткового погашення одного з банківських кредитів на 0,75 млрд грн.

"Враховуючи відсутність альтернативного сценарію погашення заборгованості, ми припускаємо, що підтримка центрального уряду може знадобитися", - відзначає агентство, вказуючи також на слабке виконання бюджету та дуже низьку ліквідність.

На думку S&P, підтримка може бути надана шляхом купівлі державними банками облігацій, що залишилися, на 3 млрд грн або прямим фінансуванням з держбюджету.

Агентство додає, що брак часу залишає місту менше простору для маневру, що підвищує ймовірність технічних чи інших труднощів у розміщенні достатнього обсягу внутрішніх облігацій.

S&P розраховує вивести рейтинг Києва зі списку на перегляд найближчими тижнями, залежно від прогресу міста в питанні рефінансування.

Нагадаємо, голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов в кінці вересня заявив, що Київ зможе залучити достатню суму коштів, аби вчасно погасити єврооблігації на 0 млн.

"У нас є повні домовленості щодо надання нам в цьому плані необхідної допомоги з боку Міністерства фінансів, Національного банку, комерційних банків", - сказав градоначальник.

Київська міськрада 24 травня ухвалила рішення про залучення внутрішньої позики на суму 3,5 млрд грн строком на три роки з річною процентною ставкою 15,25%. Розміщення паперів заплановано з 25 червня до 31 грудня 2012 року.

Частина суми буде направлена ??на погашення зобов'язань за зовнішньою позикою - 5-річних єврооблігацій 2007 року випуску на суму 0 млн, інші кошти - на реалізацію проектів за програмою соціально-економічного розвитку. Станом на 25 жовтня місто залучило 502 млрд 332 млн грн в результаті розміщення облігацій серії "D".

Загальна номінальна вартість облігацій серії "В" - 1125 млрд грн, серії "С" - 250 млн грн, серії "D" - 500 млн грн, серії "Е" - 750 млн грн, серії "F" - 875 млн грн. Андеррайтером випуску виступає Укрексімбанк (Київ).

Київ у листопаді 2007 року випустив п'ятирічні єврооблігації на 0 млн під 8,25% річних. Нині в обігу також перебуває випуск єврооблігацій Київ-2015: папери випущені в жовтні 2005 року на 0 млн під 7,98% річних, їх погашення заплановано на листопад 2015 року.

У кінці червня-2011 Київ розмістив п'ятирічні єврооблігації на 0 млн із прибутковістю 9375% річних з метою рефінансування випуску євробондів 2004 року на 0 млн, випущених під 8625% річних, і реалізації соціально-економічної програми розвитку міста.

Нагадаємо, що раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch також підтвердило рейтинги Києва.

Читайте також:

Азаров звинуватив агенство S&P, що обвалило рейтинг України до негативного, в суб'єктивності

Fitch підтвердило рейтинги України

Fitch підтвердило рейтинги Києва

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...