Топ Новини

СОТ прогнозує уповільнення зростання світової торгівлі в 2012 році

12 квітня 2012 в 15:47
Основними загрозами для зростання торгівлі в цьому році є глибока рецесія в єврозоні, посилення суверенної боргової кризи і зростання цін на сировину.
wto.jpg
WTO/Jay Louvion

Зростання світової торгівлі сповільниться в 2012 році до 3,7%, але серйозні ризики можуть загальмувати його ще сильніше, віддаляючи від 20-річної середньої позначки в 5,4%, повідомила Всесвітня торгова організація.

Зростання торгівлі сповільнилося до 5,0% в 2011 році з 13,8% у 2010-му, і поки очікується, що воно відновиться до 5,6% в 2013 році. Показник 2011 виявився гірше попереднього прогнозу в 5,8%.

«Ми все ще в небезпеці, - сказав генеральний директор СОТ Паскаль Ламі. - Досі СОТ відкидала економічний націоналізм, але повільні темпи відновлення змушують боятися, що постійне застосування обмежувальних торговельних заходів може поступово знищити переваги відкритої торгівлі».

Основними загрозами для зростання торгівлі в цьому році є глибока рецесія в єврозоні, посилення суверенної боргової кризи і зростання цін на сировину, а також геополітичні ризики.

Прогноз на 2012 рік, заснований на прогнозі світового економічного зростання в 2,1%, включає уповільнення зростання експорту товарів з розвинених країн до 2,0% з 4,7% в 2011 році.

Зростання експорту товарів з країн, куди входить і Росія, ймовірно, прискориться до 5,6% з 5,4% минулого року.

Рейтинг провідних торгових держав у 2011 році практично не змінився в порівнянні з 2010 роком, хоча Росія як експортер товарів піднялася до дев'ятого місця з 12-го, а Великобританія обігнала Німеччину, посівши друге місце як експортер послуг.

Читайте також:

Вітчизняних виробників захистять підвищенням мит на імпорт

Євросоюз, США і Японія поскаржилися на Китай до СОТ

Україна поскаржиться на Росію в СОТ за обмеження імпорту українських сирів


МВФ і СОТ застерегли світ від надмірних заходів економії

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...