Сорос закликав ввести єдині європейські облігації для порятунку єврозони

Поділитися
Сорос закликав ввести єдині європейські облігації для порятунку єврозони Джордж Сорос назвав рецепт порятунку єврозони © jewishbusinessnews.com
Випуск єдиних європейських облігацій звів би до мінімуму ризик дефолтів в єврозоні, а такі країни, як Італія, економили б до 4% свого бюджету.

Німеччина, як заявив під час свого виступу у Франкфурті-на-Майні відомий американський інвестор Джордж Сорос, займає в єврозоні "провідну позицію, хоче вона того, чи ні". А тому, цитує його слова німецьке ділове видання Handelsblatt, вона є єдиною країною, яка може вирішити кризу єврозони".

Німеччині, впевнений фінансист, пора вже нарешті визначитися, чого вона хоче. І тут американський фінансист бачить дві альтернативи: Або Німеччина вводить євробонди, або виходить з єврозони".

Сам Сорос, йдеться у статті, віддає перевагу першому варіанту. Найголовніше - прийняти рішення саме зараз, тому що далі так тривати не може". "Німеччина робить занадто багато поступок - набагато більше, ніж потрібно для виживання євро, - заявив Сорос. - Така стратегія зруйнує Євросоюз". Причому крах єврозони, вважає фінансист, може відбутися вже в наступному році.

Випуск єдиних європейських облігацій, підкреслює видання, звів до мінімуму ризик дефолтів в єврозоні. "Завдяки євробондам така країна, як Італія, могла б економити до 4% свого бюджету, що дало б їй можливість зміцнити свою економіку". Свої плюси мало б введення євробондів і у Німеччині - Берлін тільки виграв би, якби почалося оздоровлення європейських економік. Нинішня ж політика, що проводиться Німеччиною, навпаки, лише посилює негативну економічну ситуацію, відзначає Сорос.

Також, Сорос упевнений, існує ще один спосіб вирішення кризи, і полягає він у виході Німеччини з єдиного валютного блоку. "Без Німеччини у єврозони було б набагато менше проблем, - вважає американець. - Існує велика різниця в тому, хто залишає єдиний валютний блок - країна-кредитор або країна-боржник". Так, вихід із валютного блоку такої країни, як Італія - нездатної розплатитися за своїми боргами - став би справжнісінькою фінансовою катастрофою. Наслідки ж виходу Німеччини були б куди менш серйозними. У цьому випадку, відзначає Handelsblatt, євро б втратив у вартості, що змогло б помітно скоротити боргові зобов'язання інших країн-учасниць блоку перед Німеччиною. Це, впевнений Сорос, знову пожвавило б національні економіки.

У цілому ж головна конструкційна помилка єдиної європейської валюти, заявив Сорос, полягає в тому, що вона допускає ризик державного банкрутства. В інших розвинених державах на кшталт Японії або США - де є свої Центробанки - таке було б неможливим. "Там Центробанк у разі чого завжди міг би надрукувати свіжих грошей для того, щоб розплатитися з державною заборгованістю". У європейських країн, що відмовилися від подібних установ, такої можливості немає. !zn

Читайте також:

Наступною жертвою боргової кризи в єврозоні може стати Словенія

Сорос заробив 1 млрд доларів на курсі японської єни

Сорос застеріг Євросоюз від повторення долі СРСР

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі