Сорос чекає на нову кризу на світових ринках

7 січня 2016 в 11:28

Світова фінансова система вступила у нову фазу турбулентності після кризи 2008 року.

Soros
Пертурбації викликані невизначеною позицією Китаю

Експерти зі світових фінансів убачають у нинішньому обвалі на ринках ознаки кризи 2008 року, однак ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg.

На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаною з цими спробами.

Читайте також: Угоду по Транстихоокеанському партнерству підпишуть у Новій Зеландії 4 лютого - ЗМІ

Він вважає, що ситуація на ринках зараз подібна до тієї, що відбувалася в 2008 році.

Як відомо, фондові біржі Китаю в четвер, 7 січня, закрилися через черговий обвал. За цим пішло різке падіння цін на нафту марки Brent - вартість бареля впала до $ 32,75.

У 2007 році криза на ринку subprime mortgages (іпотечні кредити, що видаються в США позичальникам з низьким кредитним рейтингом) стала причиною банкрутства найбільших американських агентств з нерухомості FannieMay і FreddieMac. Влітку того ж року дисбаланс став переростати у фінансовий і торкатися не тільки США. Почалися банкрутства великих банків, порятунок банків з боку національних урядів.

Особливо виділяють банкрутство Lehman Brothers 15 вересня 2008 року. Котирування на фондових ринках різко знизилися протягом 2008 року та на початку 2009 року. Для компаній істотно скоротилися можливості отримання капіталів при розміщенні цінних паперів.

У 2008 році криза набула світового характеру і почала проявлятися у зниженні обсягів виробництва, зниженні попиту і цін на сировину, зростанні безробіття. Сировинна рецесія тривала протягом 2009-2011 років, поки не перейшла у гостру фазу кризи в 2014-2015 роках.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...