Скасування дотаційних сертифікатів у ціні електроенергії на експорт дозволяє забезпечити ТЕС роботою

12 червня 2012 в 12:26
Враховуючи, що вся експортована в Європу електроенергія постачається з Бурштинської ТЕС, скасування дотаційних сертифікатів дозволило завантажити її потужності, збільшити виробництво електроенергії, а значить збільшити закупівлю українського вугілля.
lep_elektrichestvo_DSC4152-1.JPG
ZN.UA

Скасування дотаційних сертифікатів у ціні електроенергії на експорт дозволяє
забезпечити ТЕС роботою. Про це завив журналістам провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко.

"Рішення про скасування дотаційних сертифікатів у вартості електроенергії, яка експортується з України в Європу, було прийнято вчасно. В іншому випадку українська електроенергія була б неконкурентоспроможна за кордоном", - вважає він.

За словами Дяченка, враховуючи, що вся експортована в Європу електроенергія постачається з Бурштинської ТЕС, скасування дотаційних сертифікатів дозволило завантажити її потужності, збільшити виробництво електроенергії, а значить збільшити закупівлю українського вугілля. "І скасування дотаційних сертифікатів у ціні експортованої електроенергії ніяк не впливає на тарифи для промисловості в Україні, в тому числі кольорової металургії", - зазначив експерт.

Як відомо, на сьогодні низка підприємств, в першу чергу Запорізький завод феросплавів і Запорізький алюмінієвий комбінат, вимагають від уряду ввести для них пільгові тарифи на електроенергію.

Нагадаємо, Кабінет міністрів розпорядженням № 163-р від 28 березня 2012 року дозволив експорт електроенергії до Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі за оптовою ринковою ціною без урахування обсягів дотацій для компенсації втрат, пов'язаних з постачанням електроенергії за регульованим тарифом. Зараз оптова ринкова ціна електроенергії в Україні становить 678 грн. за 1 МВт · год (без ПДВ).

У разі зупинки експорту електроенергії, до кінця 2012 року Україна недоотримала б понад 1 млрд грн.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...